در باره ما:

انجمن گفتگو استارتاپ های ایران یا استارتاپ فاروم ( Iranian Startup Forums )، زیرمجموعه ای از موسسه پایش کسب و کار های نوپا ایران است.
این انجمن در تلاش است تا علاوه بر گفتگو های اینترنتی و مجازی، بستری را فراهم آورد تا این گفتگو ها در محیط خارج از اینترنت نیز شکل بگیرد، لذا این انجمن صرفا یک سایت اینترنتی نیست و اعضای آن می توانند ارتباطات خود را گسترش داده و با جامعه استارتاپی کشور معاشرت نمایند.این انجمن همچنین میزبان فارسی زبانان افغانستانی و تاجیکستانی بوده و از فارسی زبانان سایر نقاط دنیا برای بحث و تبادل نظر دعوت بعمل می آورد.

بخش های اصلی انجمن عبارتند از:
معرفی استارتاپ ها
آموزش های کار آفرینی
رویداد های استارتاپی
شتاب دهنده های ایرانی
استارتاپ های آسیا و سایر نقاط جهان
پرسش و پاسخ های استارتاپی
و صد ها بخش دیگر که با جستجو در سایت می توانید وارد آن ها شوید.


مزیت فعلی انجمن گفتگو استارتاپ ها: با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی عمدتا دارای یک بستر دوطرفه ارتباطی هستند و گروه های عمومی مجازی مدام با بمباران های اطلاعاتی مواجه هستند ، امکان ارشیو سوالات و بحث ها وجود ندارد و ممکن است یک سوال تکراری بارها و بارها در گروه های مختلف پرسیده شود ، ما بستری را ایجاد نموده ایم تا بحث ها ، مقالات ، معرفی ها ، سوالات و پاسخ ها آرشیو شوند تا اگر فردی سوال مشابهی داشت با جستجو در سایت بتواند پاسخ خود را دریافت نماید و نیازی نباشد تا یک سوال بارها پرسیده شود شاید این مهم ترین مزیت این سایت نسبت به شبکه های اجتماعی است ، از طرفی اگر شما به دنبال هم تیمی ، همکار ، سرمایه گذار و یا یک استارتاپ خاص هستید می توانید از میان هزاران عنوان معرفی که درون سایت توسط اشخاص مختلف جمع آوری شده است به نتیجه دلخواه برسید .

همچنین ، انجمن های گفتگو بهترین بستر را برای یک گفتگو ارزنده ایجاد میکنند و از مزایای ان نسبت به شبکه های مجازی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. هر شخص دارای پروفایل شخصی است
 2. هر شخص امکان ارسال و دریافت پیام عمومی بین کاربران را دارد
 3. امکان ارسال پیام خصوصی برای کاربران وجود دارد
 4. امکان بحث و تبادل نظر بین کاربران وجود دارد
 5. آرشیو بحث ها و گفتگو ها به صورت صفحه به صفحه وجود دارد
 6. کاربران میتوانند اقدام به کانتنت مارکتینگ کنند
 7. کاربران میتوانند خود یا مجموعه و شرکتشان را معرفی کنند
 8. امکان ارسال هر گونه مطلب ، مقاله ، خبر و ... در زمینه کار آفرینی و استارتاپ ها وجود دارد
 9. بحث ها و موضوعات قابل پیگیری است
 10. سایت دائمی است و هرگز تعطیل نمی شود
 11. افراد می توانند به راحتی به تشکیل تیم دهند
 12. افراد می توانند با یکدیگر دوست شوند و همکاری کنند
 13. امکان معرفی کانال ها ، شبکه ها و لینک های شخصی وجود دارد
 14. امکان معرفی ایده ها ، طرح ها و محصولات کاربران وجود دارد
 15. و هزاران امکان دیگر که در شبکه های اجتماعی نمی توان با کیفیت مطلوب به آنها دسترسی داشت

ما همواره می کوشیم که بخش های سایت را ارتقا داده و تمامی موضوعات و مباحثی که یک تیم استارتاپی ، شتاب دهنده ، سرمایه گذار و عوامل مربوطه نیاز دارند را محیا کنیم و آموزش های مفید را برای کاربران ارائه نماییم .
هدف ما تشویق تیم ها و افراد به فعالیت در سایت است تا بتوان به کمک یکدیگر بستری مناسب برای تبادل نظر و گفتگو ایحجاد نماییم .

چرا ویبولتین ؟

ویبولتین یکی از قدیمی ترین انجمن ساز های دنیاست که از کلیه آزمایشات با موفقیت خارج شده است ، ما با بررسی کلیه انجمن سازها مانند ips ، smf ، wpbb ، زنفارو و ... به این نتیجه رسیدیم که ویبولتین مناسب ترین بستر را برای این انجمن فراهم کرده است و حتی با وجود قدیمی بودن این سرویس اطمینان داریم که نسبت به رقبای جدید تر خود پیشگام خواهد بود و با توجه به اینکه هدف ما دوری از کلیشه است سعی نموده ایم که از ux های سنتی استفاده کنیم .

فعلا از اپلیکیشن استفاده نخواهیم کرد
بسیاری از دوستان به دنبال ایجاد اپلیکیشن های ارتباطی هستند ، اپلیکیشن خوب است اما به جای خود ، زمانی که اینستاگرام ، لینکدین ، فیس بوک ، تلگرام و ... وجود دارند منطقی نیست که ما نیز به دنبال ایجاد چنین بستری باشیم .
با توجه به همه گیر شدن اپلیکیشن ها عقیده داریم که نباید به دنبال آنها رفت چرا که کم کم کاربران از وجود این همه اپلیکیشن موبایلی خسته خواهند شد و به دنبال روش های جایگزین خواهند رفت ، مثلا تصور میکنند که تمام اپلیکیشن های بانکی خلاصه شود در یک اپ و یا تمام برنامه های تبلیغاتی در یک اپلیکیشن خلاصه شود ... .
تمام این نتایج به ما نشان می دهد که کاربران مجددا به وب باز خواهند گشت و توسعه دهنده ها سعی میکنند بجای توسعه اپلیکیشن های فراوان ، سایت های خود را جوری طراحی کنند که در موبایل ها براحتی قابل اجرا باشد و نیاز به نصب اپلیکشن های متعدد کاهش یابد .

فروشگاه اینترنتی و خدمات فروشی نداریم
ما به دنبال افزایش عضو و فروش محصولات خود نیستیم ، لذا با دید مارکتینگ فعالیت نمیکنیم و از ایمیل ها و اطلاعات کاربران به عنوان بستر مارکتینگ استفاده نخواهیم کرد.
لذا با این دید ، استارتاپ فاروم می کوشد تا تنها در امر معرفی و گفتگوی بین کاربران تلاش کند و بهترین خدمات را به افراد و علاقمندان به حوزه های کسب و کار اینترنتی و استارتاپ ها ارائه نماید .