«سیلیکون‌ولی» با وجود فعال شدن شهرهای بسیاری در زمینه استارتاپ ها طی دهه گذشته، همچنان بزرگترین زیست‌بوم این حوزه به حساب می‌آید.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از سایت های تحلیلی با عنوان اینتویت با انتشار گزارشی در زمینه بزرگترین زیست‌بوم های استارتاپی دنیا نوشته است که سیلیکون‌ولی، لس‌آنجلس سیاتل در صدر برترین اکوسیستم های استارتاپی دنیا قرار دارند.

نیویورک، بوستون، تورنتو، ونکوور، شیکاگو، پاریس، سیدنی، سائوپائولو، مسکو، برلین، کانادا، سنگاپور در رده‌های بعدی برترین اکوسیستم ها قرار دارند.

این گزارش که با تکیه بر شاخص هایی نظیر استعداد، کارایی، برندسازی، طرزفکر کارآفرینی، تفاوت، حمایت، سرمایه‌گذاری و خروجی استارتاپ تهیه شده است، نشان می‌دهد که بزرگترین زیست‌بوم ها در امریکا قرار دارند و کشورهای دیگر نیز به سرعت در حال رشد هستند.

در حالیکه سیلیکون‌ولی بزرگترین زیست‌بوم این حوزه به حساب می‌آید و از این حیث بیشترین میزان مهاجرت به خود را پذیرفته است، به همین نسبت بیشترین صادرات کارآفرین به شهرهای دیگر را هم در اختیار دارد به گونه‌ای که کانادا با 35 درصد، سنگاپور با 33 درصد و تورنتو با 31 درصد جزو شهرهایی هستند که بیشترین کارآفرین هایی را دارند که از سیلیکون‌ولی آمده‌اند.

هر زیست‌بوم استارتاپی خصوصیات و چالش های خاص خود را دارد؛ براساس اظهارات پژوهشگران، گسترش فضای کارآفرینی هم در برخی از خصوصیات پایه مانند سرمایه‌گذاری و تکنولوژی و هم در برخی خصوصیات منحصر به فرد می‌تواند ریشه داشته باشد.منبع: خبرگزاری تسنیم