قسمت اول این مقاله را می توانید از این لینک مطالعه کنید.
صنعت ارزهای رمزنگاری شده

ظهور یک اکوسیستم کسب و کار

پروژه ها و شرکت های زیادی بوجود آمده اند که محصولات و خدماتی را برای تسهیل استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای کاربران فراهم آورند و همچنین زیرساخت لازم برای برنامه هایی که بر روی بلاکچین های عمومی اجرا می شوند را بسازند.
یک اکوسیستم دیجی ارزی متشکل از مجموعه ای متنوع از بازیگران، رابط های کاربری بین بلاکچین های عمومی و اقتصاد سنتی و بخش های مختلف اقتصادی ایجاد می کند. وجود این خدمات، باعث افزودن ارزش قابل توجهی به ارزهای رمزنگاری شده می شود؛ چرا که این خدمات ابزارهای لازم برای اینکه بلاکچین های عمومی و ارزهای محلی شان در اقتصادی وسیع تر مورد استفاده قرار بگیرند را فراهم می آورد.
بخش های صنعت ارزهای رمزنگاری شده

از آنجایی که صنعت ارزهای رمزنگاری شده ترکیبی از بسیاری از گروه ها و بازیگران مهم می شود، این مقاله بر تنها بر مواردی که به عقیده ما، چهار کلید اصلی بخش های صنعت ارزهای رمزنگاری شده هستند می پردازد. همانطور که در قسمت اول هم به آن اشاره شد، این چهار مورد عبارتند از: صرافی ها، کیف پول ها، شرکت های پرداخت و استخراج.
از صرافی ها، برای خرید و فروش دیجی ارزها و تبادل آن ها با یکدیگر یا با ارزهای ملی، استفاده می شود که در نتیجه، این موضوع، نقدینگی و تنظیم قیمت مرجع را در پی خواهد داشت. کیف پول ها با مدیریت کلیدها، وسیله ای برای نگهداری امن دیجی ارزها هستند. بخش پرداخت ها، شامل شرکت هایی می شود که طیف گسترده ای از خدمات لازم جهت سهولت پرداخت های دیجی ارزی را ارائه می کنند؛ و در نهایت بخش استخراج است که مسئولیت تایید تراکنش ها و محافظت از اسناد تمام تراکنش ها در جهان (یعنی محافظت از بلاکچین) را بر عهده دارد.
هر یک از بخش هایی که در بالا به آن اشاره شد طبقه بندی های مخصوص به خود را دارد که عاملان و فعالیت ها را در دسته بندی های بخصوصی تقسیم بندی می کند.
خطوط و فاصله بین بخش ها بصورت روز افزونی در حال محو شدن است. برخی از شرکت ها پلتفرمی ایجاد می کنند که ارائه دهنده محصولات و خدماتی در بخش های مختلف این صنعت است، در حالیکه سایرین در حال فعالیت در بخش های مختلف این صنعت، با برندهای متفاوتی هستند. در واقع ۱۹درصد از شرکت های دیجی ارزی که در این مطالعه در نظر گرفته شده اند، خدماتی را ارائه می کنند که شامل دو بخش از این صنعت می شود؛ ۱۱درصد آن ها در سه بخش از این صنعت فعالیت دارند و برخی دیگر در هر چهار بخش کار می کنند. با توجه به طیف خدمات و محصولات گسترده ای که به مشتریان ارائه می شود، تعداد روزافزون شرکت ها موجود در این صنعت را می توان پلتفرم های دیجی ارزی “جهانی” در نظر گرفت.
کیف پول ها به صورت روزافزون در حال وارد کردن خدمات صرافی ها به ظاهر کاربری خود برای پر محتوا کردن کارشان هستند، در حالیکه صرافی ها نیز گاهی ابزارهایی را برای نگهداری امن دیجی ارزهای تازه بدست آمده در پلتفرم خود ارائه می کنند. به طور مشابه، شرکت های پرداخت در حال ارائه پلتفرم های جابجایی پول هستند که امکان ذخیره و جابجایی دیجی ارزها را فراهم می کند و گاهی نیز شامل خدمات صرافی ها می شود. در نتیجه، قرار دادن شرکت های دیجی ارزی در دسته بندی های ثابت می تواند در برخی موارد چالش برانگیز باشد.

این مقاله، شرکت ها و سازمان ها و افراد مختلف در ۳۸کشور را در بر می گیرد.

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


https://coiniran.com/%d9%85%d8%b1%d9...f%d8%a7%d8%b1/