مزایای بازاریابی پیامکی
1) ارسال آنی
پیامک‌ ها بسیار سریع هستند، یعنی به معنای واقعی کلمه پیام‌تان را به مجرد ارسال، درون جیب یا کیف مشترکین خود قرار داده‌اید. متوسط زمان ارسال تا دریافت پیامک برای همه دارندگان موبایل و سرویس‌های پیام کوتاه، هفت ثانیه است.
با اینکه سایر راهبردهای بازاریابی نیز از سرعت بالایی برخوردار‌ند، اما در چابکی به پای پیام کوتاه نمی‌رسند.
2) پلتفرمی انعطاف‌ پذیر
فرقی نمی‌کند که از طریق پنل اس ام اس تبلیغاتی تنها چند پیام محدود به تعدادی از افراد بفرستید یا اینکه برای کل لیستی که در اختیار دارید هزاران پیام بفرستید.
سرویس عالی بازاریابیِ پیامکی سبب آسان شدن شخصی‌سازی متن پیام‌تان می‌شود تا بدین طریق با نیازهای مشترکینِ پیامکی‌ تان همخوانی داشته باشد.
ایجاد پیامک تبلیغاتی یا به‌روز‌رسانی سریع در حوزه صنعت؛ واقعاً هر پیامکی با محتوای مورد نیاز برای کسب و کارتان قالب ‌بندی می‌شود.همچنین، بسیاری از سامانه پیامکی به آسانی با سایر راهبردهای بازاریابی آنلاین دیگرتان همخوانی پیدا می‌کنند.
3) ثبت ‌نام و لغو ثبت‌ نام آنی
با ظهور کدهای کوتاه، ثبت‌ نام (opting in) و لغو ثبت ‌نام (opting out)
جهت دریافت پیامک نیز همچون سایر موارد مرتبط به آن، آنی شده است.
برخلاف سایر گزینه‌های opting in و opting out، در ارسال پیامک تبلیغاتی فقط یک گزینه وجود دارد
و جدای از ثبت شماره موبایل، به ‌ندرت به دیگر اطلاعات شخصی نیاز است.
در کسب‌ و ‌کار تجارت پیامکی خویش باید همانطور که مرحله opting in را سریع و روان ساخته‌اید‌،
مرحله opting out را نیز سریع و روان طراحی کنید.
این گزینه به‌سادگی در بالا نگه داشتن رضایت مشترکین، یاری کننده شما خواهد بود.
4) میزان خوانش زیاد
در مقایسه با بازاریابی ایمیلی، پیامک‌ ها میزان خوانش بسیار بالایی دارند. اصولاً هر پیامکی باز (و خوانده) می‌شود، حال آنکه تنها درصد کمی از ایمیل‌های فرستاده شده، خوانده می‌شوند.
وقتی مشترک مورد نظر، لرزش موبایل خود را در جیب حس می‌کند یا صدایی مبنی بر دریافت پیامک می‌شنود؛ در اکثر موارد به پیام دریافتی نگاهی می‌اندازند.
در برخی مواقع، پیام‌ها خودکار باز می‌شوند در حالی که ایمیل این گونه نیست. مشترکین مختار هستند ایمیل شما را باز کنند یا نه. در مقاله " نحوه استفاده همزمان و کارآمد از ایمیل و SMS" در رابطه با ارسال پیامک و ایمیل به طور همزمان نکاتی بیان شده است.
5) میزان تبدیل‌ پذیری بالا
در مورد پیامک باید گفت که مشترک شما به میزان قابل توجهی در این فرآیند شرکت می‌جوید. اهمیتی ندارد پیامک شما در چه زمینه‌ای باشد - خواه تبلیغاتی، خواه رقابتی - در مقایسه با سایر راهبردهای بازاریابی یا تبلیغاتی، با مشارکت بیشتری از طرف گیرنده پیام مواجه هستیم.
6)قابل اطمینان بودن
بر خلاف ایمیل، پیامک‌ ها اسپم یا سایر فیلترهای مربوط به ایمیل را ندارند. اگر هم باشد، پیامک در مقایسه با سایر راهبردهای بازاریابی بیشتر شبیه پایگاهی جهت برقراری ارتباط مستقیم با مشتری‌تان می باشد.
7) پیام‌های کوتاه
با اینکه 150 کاراکتره بودن هر پیامک برای برخی از کسب ‌و ‌کارها مشکل‌ساز است، این قضیه برای بازاریابی مزیت محسوب می‌شود. این مطلب باعث می‌شود واضح و دقیق عمل کنید.
به ‌جای اینکه مشترک خود را در مطالبی که همیشه هم مربوط نیستند سرگردان کنید، پیامک‌ها فوراً و بدون هر گونه اضافه گویی حرف شما را به گوش مشتری می‌رساند.

سامانه پیامکی
پنل اس ام اس تبلیغاتی