آژانس خبری روسیه اعلام کرده است که شهروندان کشور‌هایی که نام آن‌ها در لیست کشور‌های تحریم‌شده توسط ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه‌ی اروپا و سازمان ملل قرار داشته باشد، نمی‌توانند ارز دیجیتال عرضه‌شده توسط تلگرام را که Gram نام دارد، خریداری کنند. این تحریم نه‌تنها برای افرادی که در لیست تحریم‌ها قرار دارند، اعمال می‌شود؛ بلکه برای خویشاوندان نزدیک نظیر فرزاندان افراد تحریم‌شده نیز اعمال خواهد شد.


علاوه‌ بر افرادی که نام آن‌ها در لیست تحریم‌شده‌ها قرار دارد، باید به کشور‌های تحریم‌شده نیز اشاره کرد. براساس مستندات منتشرشده، کشور‌ها و مناطقی نظیر کریمه که به روسیه ملحق شده است، کوبا، ایران، کره‌ی شمالی و سوریه جزو تحریم‌شده‌ها هستند.
در ماه‌های اخیر شاهد انتشار سلسله‌ گزارش‌هایی بودیم که نشان از توسعه‌ی شبکه‌ی مبتنی بر بلاک‌چین اختصاصی توسط تلگرام داشت. این شبکه‌ی مبتنی بر بلاک‌چین TON است و ارز دیجیتال اختصاصی تلگرام با نام Gram شناخته می‌شود. آخرین گزارش‌های منتشرشده نشان از این دارند که تلگرام در مرحله‌ی اول جذب سرمایه‌ی خود از طریق فروش ارز دیجیتال Gram‌ که در قالب فروش خصوصی انجام شد، موفق شده است سرمایه‌ای بیش از آنچه پیش‌بینی کرده بود به دست بیاورد. اولین برآوردها نشان از آن داشتند که تلگرام در پی کسب درآمد ۱.۲ میلیارد دلاری از طریق عرضه‌ی اولیه توکن (ICO) است.

https://www.zoomit.ir/2018/3/17/2697...anctions-icos/