ورود به سایت ثبت نام در سایت فراموشی کلمه عبور
نام کاربری در این سایت می تواند هم فارسی باشد و هم انگلیسی

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

پاسخ به موضوع

ارسال پاسخ به این موضوع :: شهر زیر زمینی کاریز کیش

پیام شما

 

Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces)

شما میتوانید برای پیغام خود یک آیکون از لیست زیر انتخاب کنید

امکانات اضافی این بخش

 • تبدیل از www.example.com به [URL]http://www.example.com[/URL].

نمایش پست ها (ابتدا جدیدترین)

 • 2018/07/15, 10:56
  امیرعلی 96

  شهر زیر زمینی کاریز کیش

  شهر زیر زمینی کاریز کیش: مسلما یکی از مقاصد پرطرفدار تور کیش است، در جزیره آرام و زیبای کیش که در دل خلیج فارس و دریای نیلگون قرار گرفته است. سالانه گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند و از جاذبه های تفریحی بی شمار کیش لذت می برند، علاوه بر تفریحات آبی و تماشای برنامه های تفریحی متنوع، در این جزیره جاذبه های فراوان دیگری مانند شهر زیرزمینی کاریز کیش نیز وجود دارد که در این مطلب از آرشین پرواز قصد داریم معرفی کنیم.


  شهر زیرزمینی کاریز کیش
  بیش از 2500 سال قدمت دارد. در واقع نمونه ای از هنر حفر قنات ایرانیان به شمار می رود. در واقع این قنات همواره آب شیرین ساکنان را تامین می کرده است، طول رشته قنات و یا عمق چاه های آن قابل مقایسه با سایر قنات های ایران نیست، با توجه به شیب کم جزیره، هدایت آب های زیر زمینی به سطح زمین در کیش بسیار مهم بوده است که این نشان دهنده این است که از پیشرفته ترین روش ها برای حفر قنات ها استفاده شده است.

  این مجموعه با تغییر کاربری و تبدیل به یک شهر زیر زمینی شگفت انگیز تبدیل به یکی از جاذبه های کیش شده است، و امروزه همه آن را با نام شهر زیر زمینی کاریز می شناسند. مرجانی بود این ساختار زیر زمینی، جریان آب شیرین، هوای خنک در زیر زمین و سقف مرجانی مملو از فسیل ها با قدمت بسیار بالا از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه است که آن را به یکی از مهمترین جاذبه های این منطقه و کشور زیبای ایران تبدیل کرده است.


  یکی از ویژگی های قنات کیش در تور ارزان کیش هوای خنک و معتدل آن در زیر زمین است که در هیچ کدام از فصول سال تغییری نمی کند، و در تمامی ایام سال دارای دمایی بین 22 تا 25 درجه سانتی گراد است، و به همین دلیل است که کیفیت آب شرب این منطقه همواره حفظ می شود.

  سقف مرجانی شهر زیرزمینی کاریز میلیون ها سال قدمت دارد که حدود 7 متر قطر دارد. به دلیل این که در ابتدا این سقف بستر دریا بوده، فسیل انواع صدف ها و آبزیان را می توانید در سقف به وضوح مشاهده کنید که قدمت آن ها به بیش از 53 تا 570 میلیون سال می رسد!
  در این مجموعه یک فسیل مربوط به یک لاک پشت وجود دارد که کارشناسان شهر مونیخ آلمان پس از انجام ازمایش بر روی ان قدمت فسیل را حدود 570 میلیون سال تخمین زده اند.

  شهر زیرزمینی کاریز که در عمق 16 متری زیر زمین قرار دارد،از جمله برنامه های آینده برای این مجموعه در فاز یک، احداث غرفه های صنایع دستی ایران، رستوران های سنتی و مدرن، موزه، سالن کنفرانس، آمفی تئاتر، گالری های هنری را در نظر گرفته است

مجوز های ارسال و ویرایش