ورود به سایت ثبت نام در سایت فراموشی کلمه عبور
نام کاربری در این سایت می تواند هم فارسی باشد و هم انگلیسی

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

پاسخ به موضوع

ارسال پاسخ به این موضوع :: چند نکته مهم حساب‌داری برای استارت‌آپ‌های کوچک

پیام شما

 

Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces)

شما میتوانید برای پیغام خود یک آیکون از لیست زیر انتخاب کنید

امکانات اضافی این بخش

 • تبدیل از www.example.com به [URL]http://www.example.com[/URL].

نمایش پست ها (ابتدا جدیدترین)

 • 2017/10/31, 19:13
  SARA

  چند نکته مهم حساب‌داری برای استارت‌آپ‌های کوچک

  آیا برای کسب‌وکارتان به استخدام حسابدار نیاز دارید؟
  حسابداری یکی از مهم‌ترین ابعاد راه‌اندازی و اداره هر کسب‌وکار موفقی است. افراد به راحتی در امور جذاب‌تری همچون طراحی کارت ویزیت و انتخاب نام کسب‌وکار غرق می‌شوند. درحالی‌که اگر درک درستی از اعداد و ارقام نداشته باشند به جایی نخواهند رسید. جاده کارآفرینی پوشیده از رد پای مالکان کسب‌وکارهایی است که ابعاد مالی کسب‌وکارشان را نادیده گرفته‌اند و ناگهان به خود آمده و متوجه شده‌اند که به‌جای سوددهی، فقط زیان داشته‌اند. اما دیگر خیلی دیر شده است.
  اگر درک صحیحی از جریان نقدینگی و حاشیه‌های سود کسب‌وکارتان نداشته باشید ممکن است بدون تناسب با بازار برای محصولات‌تان قیمت‌گذاری کنید. اداره کسب‌وکارهای کوچک (SBA) فهرستی متشکل از ۱۱ دلیل شکست کسب‌وکارهای کوچک تهیه کرده است. از بین این دلایل، چهار مورد به ساختار مالی شرکت مربوط می‌شود و یک مورد این است که «باور داشته باشید که می‌توانید همه کارها را به‌تنهایی انجام دهید.»

  استخدام متخصص حسابداری
  برای راه‌اندازی سیستم حسابداری باید از خدمات متخصصان حرفه‌ای حسابداری استفاده کنید، مگر آنکه خودتان از حساب و کتاب آگاهی داشته یا دارای مدرک حسابداری باشید. سوال این است که برای درک مسایل مالی و حسابرسی کسب‌وکار کوچکتان، بهتر است حسابدار استخدام کنید یا دفتردار؟
  شرایط هر استارت‌آپی منحصربه‌فرد است، اما به‌طورکلی بیشتر استارت‌آپ‌ها می‌توانند کارشان را با یک دفتردار شروع کنند. خدمات دفتردارها برای استارت‌آپ‌های معمولی که برنامه‌ای برای ساختن امپراتوری ندارند، مناسب هستند. دفتردار به شما کمک می‌کند کارتان را با سیستم مناسبی برای ثبت حساب‌ها آغاز کنید، تراکنش‌های مالی را مدیریت نمایید و صورت‌های مالی را تهیه کنید.
  استخدام حسابدار برای شرکت‌های درحال رشد، کسب‌وکارهایی که ساختارهای تجاری پیچیده تری دارند (مانند شرکت‌های با مسئولیت محدود) و هنگام افزودن پرسنل شرکت، مناسب است.
  در ابتدای کار برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها می‌توانید حسابدار نیمه وقت یا در منزل استخدام کنید. پرداخت حقوق یک حسابدار به‌صورت ماهیانه برای شخصی که به‌تنهایی مدیریت کسب‌وکار را بر عهده دارد، بسیار سنگین است.
  بنابراین می‌توانید خودتان دفاتر را تنظیم یا دفترداری را استخدام کنید و از حسابدار فقط برای برنامه‌های مالیاتی پایان سال کمک بگیرید.

  روش‌های حسابداری
  به‌طورکلی فقط دو روش پذیرفته شده برای حسابداری وجود دارد: حسابداری نقدی وحسابداری تعهدی. برخی از کسب‌وکارهای کوچک این گزینه را دارد که بین این دو انتخاب کنند، اما برخی دیگر مطابق قانون باید از روش تعهدی استفاده کنند.
  روش تعهدی سلامت مالی شرکت را به‌صورت بلادرنگ نشان می‌دهد و بیشتر بسته‌های نرم‌افزاری حسابداری فرایند حسابداری تعهدی را تسهیل می‌کنند. تغییر سیستم از نقدی به تعهدی خیلی ساده است، کافی است در یکی از خانه‌ها در نرم‌افزار حسابداری‌تان تیک بزنید، خود نرم‌افزار بقیه کارها را انجام می‌دهد. ولی اگر کسب‌وکار شما ساده است و درآمد کمی دارد،خود را برای استفاده از سیستم تعهدی تحت‌فشار قرار ندهید.
  زمانی که برای استخدام حسابدار یا دفتردار برنامه‌ریزی می‌کنید به خاطر داشته باشید کسی را پیدا کنید که به او اطمینان داشته و رابطه محکمی با او دارید، چراکه به توصیه‌ها و راهنمایی‌های این فرد برای هدایت کسب‌وکارتان در زمان حال و آینده نیاز خواهید داشت. اجازه دهید حسابدار یا دفتردارتان بهترین روش حسابداری را برای شما انتخاب کنید و به تفاسیر آن‌ها از اعداد و ارقام و به تبع آن، نصایح آن‌ها گوش دهید.  www.thebalance.com
  نکات مفید حساب‌داری برای استارت‌آپ‌های کوچک - ictstartups.ir

مجوز های ارسال و ویرایش