درباره چارق

هنر ایرانی یکی از غنی ترین میراث هنری در تاریخ جهان است . هنر ایرانی دارای ویژگی ماندگاری است که آن را از سایر هنرهای جهان متمایز و مشخص می سازد اما این هنر زیبا امروزه تحت تاثیر عوامل و دلایل گوناگون از جمله ورود کالاهای چینی که دارای کیفیت های بسیار پایین می باشند، تحت شعاع قرار گرفته و توانسته این بازار و هنرمندانی که از این راه امرار معاش می نمودند را تحت تاثیر قرار دهد که امروزه شاهد کاهش چشمگیری در زمینه تولید ، فروش و صادرات صنایع دستی و دست ساز در کشورمان هستیم .
از طرفی دیگر افرادی که به دنبال اجناس خاص و لوکس دست ساز هستند زمان زیادی برای یافتن کالای مورد نظرشان باید صرف کنند که در نهایت ممکن است نتیجه دلخواه را نیز به دست نیاورند.
لذا با همین رویکرد، چارق همراه با گردآوری و معرفی جامعه هنرمندان دست ساز کشورمان در زمینه فروش صنایع دستی اصیل و صنایع دست ساز مدرن نیز فعالیت می نماید. در واقع چارق جامعه ای است از بهترین هنرمندان و .کالا های دست ساز و در واقع نقطه اتصال هنرمندان و مشتری است بدون هیچ واسطه ای.
چارق در مدت زمان شتابدهی توانسته به رشد روز افزون در جذب دهها هنرمندو مشتری دست یابد.در جوامع مجازی نیز اعضای خانواده چارق بالغ بر ۱۱۲ هزار طرفدار می باشد.هدف چارق به دست آوردن جایگاه و مرجع اول صنایع دستی و دست ساز ایران زمین در دنیا می باشد.


درباره نام چارق :


همه مامی دانیم هنر ایرانی یکی از غنی ترین میراث هنری در تاریخ جهان است . هنر ایرانی دارای ویژگی ماندگاری است که آن را از سایر هنرهای جهان متمایز و مشخص می سازد که می توان این هنر زیبا را که امروزه به دلایل مختلف کمی از دیدگاه دیگر ملل دنیا دور مانده را بار دیگر نمایانتر نماییم، لذا با همین رویکرد و با هدف حمایت از هنرمندان صنایع دستی و دست ساز ایرانی ، سرزمینی را در وب بنیاد نهادیم به نام چارق که نامش بر گرفته از اصیل ترین صنایع دستی و دست سازه های ایران زمین است . وب سایت چارق مرجع دست سازهای خلاقانه و مکانی در وب است که هر ایرانی می تواند دست سازه و هنر و خلاقیت خود را به تمامی دنیا نشان دهد ، آموزش دهد و به فروش برساند .


اهداف چارق :


اولین هدف ما آموزش خلاقانه هاست . خلاقانه هایی که می تواند از وسایل ساده تبدیل به لوازم کاربردی شود . همانطور که در جامعه مجازی فیس بوک اعضای خانواده چارق به بالغ بر ( 100 هزار ) طرفدار دست یافت امیدواریم در وب سایت آن نیز بتوانیم در خدمت همه علاقه مندان این حوزه هرچه قوی تر باشیم . بر همین اساس اولین هدف این وب سایت آموزش های کاربردی و خلاقانه صنایع دستی و دست ساز است . دومین هدف ما معرفی هنرمندان دست ساز ایرانی است . ما در ایران هنرمندان جوان و خلاق بسیاری را داریم که دارای تخصص، هنر و توانمندی های خاص خودشان هستند اما به دلایل گوناگون مشکلاتی در زمینه ارائه این هنر و خلاقیتشان به جامعه ایران و بین المللی دارند و از این رو برای ارائه هنر خود به شبکه های اجتماعی گوناگونی روی آوردند که در این میان افرادی هم به قصد سودجویی از فرصت پیش آمده استفاده می کنند ، پس چه زیبا می شود که تمامی این هنر و هنرمندان مندان از طریق چارق به صورت رسمی به جامعه معرفی گردند که باعث جلوه ی رسمی تر و زیباتر هنر ایرانی در نظر دیگر ملل نیز باشد و آخرین هدف ما فروش بهترین و زیباترین صنایع دستی و دست سازه های اصیل و نیز مدرن هنرمندان ایران می باشد .چارق با گردآوری مجموعه ای از بهترین و هنرمندان و دست ساز ه های لوکس و با کیفیت ، تلاش می کند تا گامی کوچک در راستای حمایت از هنر و هنرمندان ایرانی بردارد.بنیانگذار:نادیا محسن پور
نشانی دفتر مرکزی : مشهد ، بلوار فارغ التحصیلان ، فارغ التحصیلان 10 ، پلاک 60 ، واحد 2
تلفن : 05135024545
تلفن پشتیبانی سریع : 09010901544
ایمیل : info@charogh.com