در مراسم اختتامیه رویداد فین‌تک فست، به سه ایده، دو برنامه‌نویس و یک استارت آپ برتر جوایزی اهدا شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، رویداد فین‌تک فست با همکاری مرکز فناوری‌های فناپ، بانک پاسارگاد و شرکت‌های اتیک و داتین به مدت سه روز، از ۱۸ تا ۲۰ اسفندماه برگزار شد.
در این رویداد و در بخش استارت‌آپ وان، از بین ۴۵ ایده، ۱۶ ایده به انتخاب حضار، به دور بعدی فرستاده شدند.
۱۶ ایده منتخب در مراسم اختتامیه، دموی اولیه محصول خود را در اختیار حضار و داوران قرار دادند و در نهایت به سه ایده برتر، جوایزی نقدی به همراه حمایت‌های بعدی از طریق شتاب‌دهنده تریگ آپ (شتاب‌دهنده شرکت فناپ) اهدا شد.


تیم‌های اول تا سوم این بخش به ترتیب در بخش استارت‌آپ وان، زد پی، پرداخت سفید و چکاد بودند.
“زد پی” سیستم پرداخت برای توریست‌ها است تا بتوانند پول خود را در خارج از کشور به ریال تبدیل کنند و به حساب ریالی خود واریز کنند، تا مشکلی در خرید و کمبود پول در ایران نداشته باشند.
“پرداخت سفید” پلتفورم انجام عملیات‌های بانکی برای افراد کم‌بینا، کم‌سواد، نابینا و کهنسال است تا به راحتی عملیات‌های بانکی خود را انجام دهند. نرم‌افزار طراحی شده توسط تیم پرداخت سفید، قابلیت تشخیص فرمان‌های دست، فرمان صوتی را دارد.
“چکاد” سیستم مدیریت چک است که با استفاده از آن می‌توان امنیت بیشتری را در چک در اختیار داشت. همچنین شما می‌توانید چک‌های خود را طی یک مزایده با قیمتی کمتر برای فروش قرار دهید تا سریع‌تر چکتان را به پول تبدیل کنید.
بخش بعدی این رویداد، هکوان، چالش حل یک مسئله مشخص در زمینه فناوری‌های مالی بود که شرکت‌کنندگان باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین جواب را برای داوری ارائه می‌کردند.
دراین بخش مجید تفاهمی با جایزه سه میلیون تومانی در رتبه اول و محمدحسین رضایی با جایزه دو میلیون تومانی در رتبه دوم قرار گرفتند.
بخش نمایشگاه رویداد فین‌تک فست هم با حضور ۱۰ استارتاپ آپ فین‌تکی منتخب برگزار شد. در این بخش، استارت‌آپ پیمنت اکسپرس که در حوزه پرداخت ارزی به صورت الکترونیک فعال است، به عنوان برنده توانست جایزه یک میلیون تومانی را از آن خود کند.
منبع : ایسنا

معرفی برترین استاراپ های "فین تک فست" - پرتال کارآفرینی و استارتاپ