ورود به سایت ثبت نام در سایت فراموشی کلمه عبور
نام کاربری در این سایت می تواند هم فارسی باشد و هم انگلیسی

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  تاریخ عضویت
  2017/09/11
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  4,258
  136
  ناظم سایت

  اسنپ - اپلیکیشن درخواست خودرو

  شهرام شاهکار مدیر عامل اسنپ با بیان اینکه در تابستان ۹۳ با نام تاکسی یاب کارمان را شروع کردیم، در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می گوید: خرداد 94 بود که نام تاکسی یاب به اسنپ تغییر پیدا کرد و نسخه آزمایشی اپلیکیشن اسنپ معرفی شد.


  تاکسی هایی که هیچ چیز آن ها شبیه تاکسی هایی که تاکنون می شناختیم نیست. نه رنگ و شکل یکسان دارند، نه چانه زنی و بگو مگو با مسافر، نه هنگام باران غیبشان می زند و نه... تاکسی های موبایلی چند وقتی است جای خود را میان سفرهای درون شهری شهروندان تهرانی باز کرده و با سرعتی عجیب فراگیر شده اند.

  به گزارش پول نیوز، این استقبال مترادف شد با کم شدن زنگ خور آژانس های موسسات اتومبیل کرایه تهران، زنگ هایی که عمدتا با جمله «ماشین نداریم»، «محدود طرح نمی رویم»، «یه ساعت دیگه تماس بگیرید» به متقاضیان خودرو پاسخ داده می شد! آژانس داران تهرانی پس از این موضوع، در اعتراض های شفاهی به اتحادیه، اسنپ، تپ سی و ... را عامل کاهش زنگ خور آژانس ها اعلام کرده و گفتند: آژانس های خودرو کلی عوارض و مالیات و ... می دهند، آن وقت تاکسی موبایلی ها بدون هیچ مشکلی نان ما را آجر کرده اند.

  آماری باور نکردنی

  این روزها تاکسی های آنلاین دل اکثر کاربرانشان را برده اند تا جایی که براساس آماری که از سوی اسنپ ارائه شده است تعداد کاربران اسنپ ۵۸۰ هزار نفر و تعداد رانندگان آن ۲۸ هزار نفر اعلام شده است که رشد ۱۰۰ درصدی اسنپ در ماه های اخیر را به همراه داشته است. رتبه رضایت کاربران از ۵ نمره ۴.۶ اعلام شده، هم چنین گفتنی است مسافران شهری با اسنپ بیش از ۲۳ میلیون کیلومتر سفر کرده اند که معادل ۵۸۱ بار دور زمین، ۱۳هزار بار رفت و برگشت از تهران تا مشهد و ۳۰ بار رفت و برگشت به کره ماه است.

  قانون های جالب اسنپ که شاید ندانید

  اسنپ نیز مانند هر سرویس دیگری قوانین خاص خود را دارد؛ قانون هایی که شاید کمتر مسافری از آنها مطلع باشد. رانندگان اسنپ در استخدام این شرکت نیستند بلکه اسنپ تنها واسطه*ای برای وصل کردن شما به رانندگان شخصی است. بنابراین وقتی درخواست سفر می کنید، رانندگان مخیل به قبول یا رد آن هستند و اسنپ نمی تواند آنها را مجبور به قبول درخواست شما کند.

  طبق قوانین اسنپ افراد برای ثبت نام و استفاده از خدمات آن باید 18 ساله باشند و به سن قانونی رسیده باشند بنابراین در صورتی که اسنپ متوجه این موضوع شود می تواند حساب شما را مسدود کند.

  اسنپ هیچ مسئولیتی در قبال کارها و رفتار راننده که خلاف قوانین کشور باشد را بر عهده نمی گیرد و در صورت رخ دادن چنین موردی شما باید از شخص خاطی شکایت کنید نه اسنپ!
  هر فرد اجازه دارد فقط یک حساب در اسنپ بسازد. یعنی شما مجاز نیستید با چند شماره مختلف در اسنپ حساب داشته باشید و از خدمات آن استفاده کنید.

  اسنپ به شما اجازه نمی دهد حساب خود را برای استفاده در اختیار اشخاص دیگر قرار دهید یا آن را به دیگران واگذار کنید. استعمال دخانیات حین استفاده از خدمات اسنپ ممنوع است در نتیجه شما با ثبت نام در اسنپ می پذیرد هنگام سفر سیگار، پیپ و... نکشید. طبق قوانین راهنمایی و رانندگی کشور هر خودرو حق حمل حداکثر 4 مسافر را دارد بنابراین سوار شدن بیش از این تعداد خلاف قانون است و اسنپ نیز به شما اجازه این کار را نمی دهد.

  در قوانین اسنپ آمده است انتقال بار و کالا بدون حضور مسافر (مالک کالا) ممنوع است و کاربر حق ارسال کالا را نخواهد داشت. پس اگر کالای شما گم یا دزدیده شود اسنپ مسئولیت آن را نمی پذیرد.
  شما مجاز نیستند هنگام استفاده از اسنپ سگ، یا سایر حیواناتی را به همراه داشته باشید که همراه داشتن آنها در خودرو طبق قوانین ایران ممنوع است.
  مسافران اسنپ مجاز نیستند هنگام سفر کالاهای ممنوعه و خطرناکی مثل مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد آتش زا، مواد سمی، مواد رادیو اکتیو، مواد منفجره، سلاح و... را به همراه داشته باشند.

  کدهای تخفیفی که اسنپ در اختیار شما می گذارد غیرقابل فروشند. همچنین طبق قوانین اسنپ شما مجاز به دادن این کدها به افراد دیگر نیستید.

  مبلغی که کاربران به عنوان هزینه سفر به اسنپ پرداخت می کنند یا حساب خود را شارژ می کنند قابل استرداد نیست و نمی توانند آن را از اسنپ پس بگیرند. همچنین پس از درخواست سفر حق اعتراض نسبت به هزینه آن را نخواهید داشت.

  اسنپ خود را مجاز می داند اطلاعات شخصی، اطلاعات مکانی، اطلاعات سفر و اطلاعات دستگاه شما را ذخیره کند و مورد استفاده قرار دهد ولی هیچ کاربر مجاز نیست اطلاعات سایر مسافران و رانندگان را ذخیره و از آنها استفاده کند. ضمنا وظیفه محافظت از اطلاعات حساب شما برعهده خود شماست.

  نرخ کرایه مسافر کم درآمد راننده زیاد!

  شهرام شاهکار مدیر عامل اسنپ با بیان اینکه در تابستان ۹۳ با نام تاکسی یاب کارمان را شروع کردیم، در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می گوید: خرداد 94 بود که نام تاکسی یاب به اسنپ تغییر پیدا کرد و نسخه آزمایشی اپلیکیشن اسنپ معرفی شد.

  وی در گفت و گو با «پول نیوز» در رابطه با ارزان بودن قیمت های ارائه شده از سوی این اپلیکیشن می گوید: اسنپ به عنوان یک نرم افزار زمانی می تواند عملکرد خوبی داشته باشد که کاربران مسافر و کاربران راننده را راضی نگه دارد. دلیل موفقیت ما نیز تا به امروز بسیار ساده بوده است. مدل کسب و کاری که اسنپ ایجاد کرده است این اجازه را می دهد که بهره وری رانندگان بالا رود به این معنا که برای یک راننده مسیر برگشت به محل ثابت حذف شده است و راننده می تواند بعد از رساندن مسافر به مقصد، بلافاصله از همان منطقه یک مسافر دیگر سوار کند. بنابراین تعداد سفرهای یک راننده بدون اتلاف وقت چندین برابر می شود. به همین دلیل نرخ کرایه مسافران نیز کمتر شده، درحالی که درآمد راننده افزایش می یابد.

  وی در ادامه می افزاید: در واقع ما تمام تلاش مان را کرده ایم که خودمان را در رقابت با صنف تاکسی و اتومبیل های کرایه ای قرار ندهیم تا جایی که فعالیت و امکانات ما در طول نیازهای طیف بازار سنتی تر قرار گیرد.

  درست نیست که نان مردم را آجر می کنند

  شهروندی در گفت و گو با «پول نیوز» که موافق جمع آوری اسنپ است می گوید: باید قبل از شروع به کار این اپلیکیشن ، اول حقوق کسانی که تا به امروز به مردم سرویس دهی می کردند و کسب درآمدشان از این راه بود، در نظر گرفته می شد. درصورتی که یکی از شروط ورود به اسنپ این است که راننده، تاکسی نداشته باشد و خودرواش شخصی باشد. این کار نقض حقوق کسانی است که از این راه کسب درآمد دارند.

  وی در ادامه می افزاید: چرا باید یک عده آدم که درآمد دارند، بیایند در این شرکت ها و درآمد ديگری برای خودشان داشته باشند. به طور مثال کارمندی که حقوق می گیرد بعد از کار در این سامانه هم فعال می شود و نان بقیه مسافر کش ها را آجر می کند. رانندگی در تپ سی و اسنپ شغل دوم بسیاری محسوب می شود که آن ها علاوه بر ایجاد ترافیک سنگین و تشدید آلودگی هوا باعث بیکاری بسیاری از رانندگان تاکسی و آژانس های کرایه ای شده اند.

  در مقابل یکی دیگر از شهروندان تهرانی که از قیمت فوق العاده اسنپ راضی بود و چانه نزدن سر قیمت را یکی از مهم ترین مواهب استفاده از این نرم افزار می دانست، به «پول نیوز» می گوید: حمایت از فکر نو باید همیشه وجود داشته باشد تا کشور به پیشرفت برسد، جلوگیری از فعالیت این دو سیستم یعنی جلوگیری از ابتکار و نوآوری در بین جوانان.»

  وی در ادامه می افزاید: اگر این طرح در تمام مراکز استان ها اجرا شود، عالی است. هم چنین براساس گزارش میدانی «پول نیوز» در گفت و گو با رانندگان اسنپ مشخص شد که این رانندگان 13 درصد از مبلغ سفر را به عنوان حق کمیسیون پرداخت می کنند در حالی که این رقم برای آژانس های کرایه ای 17 درصد اعلام شده است.

  حق انتخاب نوع وسیله برای حمل و نقل های درون شهری با خود مردم است. گروهی از مردم حمل و نقل عمومی را بر می گزینند، گروهی از پشت فرمان خودروی شخصی نشسته و گروهی نیز خودروهای دربستی و به اصطلاح آژانس را انتخاب می کنند. به طور قطع، برای انتخاب هر کدام از این وسایط و خدمات آن، مسئولان باید امن ترین و راحت ترین خدمت را پیش روی شهروندان قرار دهند تا مردم با قدرت انتخابشان، مشکلی برای تردد و زندگی در شهر نداشته باشند.

  منبع:پول نیوز
  ویرایش توسط SARA : 2017/09/14 در ساعت 18:45
 2. #2
  تاریخ عضویت
  2017/12/14
  نوشته ها
  2
  4
  Junior Member
  کی گفته شهرام شاهکار خالق اسنپ هست ؟!
 3. #3
  تاریخ عضویت
  2017/09/11
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  4,258
  136
  ناظم سایت
  نقل قول نوشته اصلی توسط alirezanaderi نمایش پست ها
  کی گفته شهرام شاهکار خالق اسنپ هست ؟!
  با سلام
  ضمن تشکر بابت حسن توجه شما .
  مطالب عموما دارای منبع هستند و صحت اصلی محتوا بر عهده منتشر کننده آنهاست .
  اما ما نیز وظیفه داریم در ارائه محتوای صحیح دقت لازم را بکار بگیریم ، با توجه به اینکه آقای شاهکار مدیر عامل این مجموعه هستند و در کلیه منابع ایشون هد مجموعه اسنپ شناخته می شوند در برخی منابع خبری ایشون به عنوان بنیان گذار معرفی شده است .

  در صورتی که بنیان گذار این مجومه شخص دیگری بوده است لطفا نام ایشان را معرفی نموده تا اصلاح شود .
 4. #4
  تاریخ عضویت
  2017/12/14
  نوشته ها
  2
  4
  Junior Member
  نقل قول نوشته اصلی توسط SARA نمایش پست ها
  با سلام
  ضمن تشکر بابت حسن توجه شما .
  مطالب عموما دارای منبع هستند و صحت اصلی محتوا بر عهده منتشر کننده آنهاست .
  اما ما نیز وظیفه داریم در ارائه محتوای صحیح دقت لازم را بکار بگیریم ، با توجه به اینکه آقای شاهکار مدیر عامل این مجموعه هستند و در کلیه منابع ایشون هد مجموعه اسنپ شناخته می شوند در برخی منابع خبری ایشون به عنوان بنیان گذار معرفی شده است .

  در صورتی که بنیان گذار این مجومه شخص دیگری بوده است لطفا نام ایشان را معرفی نموده تا اصلاح شود .
  هومن رتبه 3 کنکور در سال 84 را به دست آورد و به دانشگاه صنعتی شریف رفت و مهندسی برق خواند و بعد از آن در MTN مشغول به کار شد. سپس به مدرسه‌ی عالی کسب‌وکار INSEAD در فرانسه رفت و در رشته MBA فارغ‌التحصیل شد. پس از آن به ایران بازگشت و با شرکتی بین‌المللی در حوزه‌ی کسب وکارهای اینترنتی همکاری کرد. بعد از تجربه‌ی مدیریتی در یک استارآپ، مدیر عملیات در تپسی شد.
  043-058-B21.jpg

  لینک ویدیو معرفی :

  برای مشاهده اینجا کلیک کنید+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مجوز های ارسال و ویرایش