سال ۲۰۱۷ یکی از بهترین سالها برای ماشین های هوشمند است . هر روز یک خبر از تسلا و سایر غول های این حوزه میشنویم و همه این شرکتها به سمت خلاقیت در حال حرکت هستند . به نقل از Venturebeat بیشتر مردم تمایل به وجود این سه حوزه و ویژگی در ماشین های هوشمند هستند

۱- سرگرمی : مردم دنیا به طور متوسط ۶ ساعت در هفته را در ماشین های خود سپری می کنند و این موضوع کاملا خسته کننده می باشد . توسط کنید قسمت داشبود ماشین شما تبدیل به یک صفحه نمایش هوشمند با قابلیت نمایش ویدیو شود و در کنار بتوانید مسائلی همچون نقشه ، GPS و میزان سرعت و … را مررور نمایید . قطعا وجود این صفحه نمایش یک تجربه لذت بخش است.
شرکتهایی مانند پاندورا ، نت فلیکس و فیس بوک می توانند در این مارکت ۱۳ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۰ نیز سهیم باشند.
۲- امنیت هوشمند : این بخش از تصورات و توقعات مشتریان نیز مارکتی ۴۴ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۰ را رقم خواهد زد . امنیت هوشمند با بررسی بزرگ داده ها و کمک به تامین امنیت صدر در صد جانی سرنشینان ماشین مهمترین موضوع در این مقطع است. امنیت هوشمند یعنی هوش مصنوعی ماشین بتواند در شرایط بد آب و هوایی و همچنین در تصادفات جان شما را نجات دهد.

۳-رانندگی بدون استفاده از دست : تا زمان استفاده کامل و قطعی از ماشین های هوشمند بدون دخالت انسان فاصله زیادی وجود دارد و حتی تسلا در این مورد توصیه می کند که در هوشمندترین ماشین های ما نیز هیج وقت نمی توانید فرمان و کنترل ماشین را به صورت کامل به هوش مصنوعی و اختیار سیستم ماشین بگذارید.


منبع: 3 قابلیت دلخواه مشتریان برای ماشین های هوشمند - ایران استارت آپ