همانگونه که ماشین­های پرنده شرکت AeroMobil یک گام به سمت واقعیت نزدیک­تر می شوند، این شرکت هدفش را روی بازارهای آسیا متمرکز نموده است.
این شرکت واقع در اسلواکی گفته است که از شرکت InfraPartners Management که مقرش در لندن و براتیسلاوا است، ولی رابطه گسترده­ای با چین و کره دارد، مقدار نامعلومی سرمایه به دست آورده است. AeroMobil امیدوار است هم پول و هم روابط IPM کمک کند تا ماشین های پرنده اش به بازارهای آسیا قدم گذارند.
جوراج واکولیک مدیر این شرکت در بیانیه­ای ابراز داشت: «هم اکنون که نسل جدیدی از ماشین های پرنده AeroMobil را روانه بازار کرده ایم، %۱۰۰ روی آماده سازی ماشین جهت آزمایش­های بیشتر در این سال و تحویل آن به اولین مشتریان تا سال ۲۰۲۰ متمرکز هستیم. اطمینان داریم که مهندسی و فناوری مورد استفاده­مان تضمین کننده برآورده ساختن تقاضای در حال رشد حمل و نقل هوایی شخصی به وسیله این ماشین خواهد بود.»
AeroMobil تنها یکی از بسیار شرکت­هایی است که در زمینه­ای فعالیت دارد که احتمالا به مسابقه­ شناخته شدن به عنوان اولین شرکت فروشنده ماشین های پرنده تبدیل شده است. این شرکت با توسعه ماشین پرنده اش، ماشینی که واقعا «عمود برخاست و نشست (VTOL) است»، به سمت جلو به پیش بوده است. انتظار می رود قیمت پایه نمونه عادی آن تقریبا ۱٫۳ میلیون دلار باشد.
در ماه آوریل، این شرکت اعلام کرد شروع به قبول پیش­سفارش برای اولین گروه از خودروهایش شده است. AeroMobil گفت که برای شروع نمایش این ماشین در کره جنوبی و چین از سرمایه گذاری جدید بهره خواهد گرفت، به امید اینکه سرمایه و شریک های بیشتری جذب کند. از این پول همچنین برای توسعه و آزمایش پیوسته محصول استفاده خواهد شد.
این شرکت می گوید زیر­ساخت­های ضعیف و ترافیک زیاد در اکثر شهرهای آسیا این منطقه را به هدفی فریبنده برای ماشین های پرنده تبدیل کرده است.


منبع: سرمایه گذاری AeroMobil روی ماشین های پرنده در آسیا - ایران استارت آپ