در قسمت اول و دوم این سری مقالات، با داستان ۱۱ کمپانی بزرگ امروزی شامل اپل، اچ-پی، آمازون، گوگل، والت ویزنی، ماتل، باکس، فیسبوک، دل، مایکروسافت و یلپ که کار خود را از یک گاراژ یا اتاق خوابگاه شروع کردند آشنا شدیم.

در ادامه با کمپانی های موفق دیگری که شروع کوچکی داشتند آشنا شوید:

۱۲- توییتر (Twitter)

ایده توییتر در پارک سان فرانسیسکو متولد شد.اگرچه مدت زمان زیادی طول کشید تا تیم بتواند طرح جامعی را ارائه دهد، اما اولین بار جک دورسی (Jack Dorsey) ایده توییتر را در پارکی در جنوب سان فرانسیسکو مطرح کرد. سپس او این شرکت را با دوستانش اوان ویلیامز (Evan Williams) و بیز استون (Biz Stone) تاسیس کرد.

جک دورسی در مستند “انقلاب توییتر” که از شبکه NBC پخش شد گفت: “در آن زمین بازی بود که برای اولین بار ایده خود را مطرح کردم. سپس آن طرح را با خود به شرکت Odeo که در آن زمان مشغول به کار بودیم آوردیم و نمونه اولیه آن را ساختیم. ما می خواستیم بر هر چیزی که اتفاق می افتد ناظر باشیم. نه تنها جایی که مردم بودند بلکه کاری را که انجام می دادند. من می خواستم دنیا را در لحظه ببینم و دنبال کنم.”
۱۳- دراپ باکس (Dropbox)

ایده Dropbox در ایستگاه اتوبوس در ذهن درو هوستون (Drew Houston) نقش بست.
هوستون که به تازگی از دانشگاه MIT فارغ التحصیل شده بود به دنبال کاری بود تا در مدت زمان نشستن در اتوبوس از بوستون به نیویورک انجام دهد. هنگامی که او متوجه شد که درایو USB خود را فراموش کرده است خیلی ناراحت شده بود که بلافاصله مشغول به کار بر روی تکنولوژی شد که از طریق آن بتوان فایل ها را از طریق اینترنت همگام سازی کرد.

چهار ماه بعد، او به سان فرانسیسکو پرواز کرد تا ایده خود را با پاول گراهام (Paul Graham) بنیانگذار شرکت Y Combinator مطرح کند و او را متقاعد به سرمایه گذاری در این طرح نماید.
۱۴- فور اسکوئر (Foursquare)

برنامه فوراسکوئر در کافی شاپ هایی در نیویورک نوشته شد.شرکای بنیانگذار فوراسکوئر دنیس کرولی (Dennis Crowley) و ناوین سلوادورای (Naveen Selvadurai) نیمی از نمونه اولیه و اصلی سایت خود را در کافه رستوران OST در روستایی در شرق و نیمه دیگر را در کافه اندیشه (Think Coffee) در ایستگاه دور افتاده NoHo ساختند.

آن ها بیشتر وقت خود را در پشت میزی در گوشه ای از کافه اندیشه می گذراندند. در حقیقت، آن دو زمان بسیار زیادی را در آنجا صرف می کردند، تا جایی که که دوستشان چاد شروع به مسخره کردن آن ها می کرد.


۱۵- پی پال (PayPal)

ایده پی پال در یک رستوران در وودساید (Woodside) کالیفرنیا مطرح شد.رستوران Buck در وودساید برای مدت زمان طولانی مورد علاقه کارآفرینان سیلیکون ولی (Silicon Valley) بوده است. در اینجا بود که نمایندگان شرکت نوکیا و Deutsche Bank، حاضر به استفاده از فناوری Palm Pilot و فناوری جدید PayPal شدند که ۴٫۵ میلیون دلار برای تأمین بودجه این کمپانی به ارمغان آورد.

قبل از این دیدار مکس لوچین (Max Levchin) 72ساعت متوالی برای ساخت نمونه اولیه طرحش صرف برنامه نویسی کرد تا جایی که پشت یکی از میزهای همان رستوران خوابش برد.
نت اسکیپ (Netscape)، هات میل (Hotmail) و تسلا (Tesla) نیز بعضی از اولین جلسات خود را در این رستوران برگزار کردند.

https://isfahanplus.ir/incredible-co...-in-a-garage3/