ورود به سایت ثبت نام در سایت فراموشی کلمه عبور
نام کاربری در این سایت می تواند هم فارسی باشد و هم انگلیسی





اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.









اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.





+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  تاریخ عضویت
  2017/09/11
  محل سکونت
  karaj
  نوشته ها
  1,086
  123
  نوشته های وبلاگ
  4
  مدیر سایت

  شتابدهنده - فراخوان بانک مسکن برای صاحبان ایده

  بانك مسكن در انجام يك ماموريت شاخص در بانك‌هاي توسعه‌اي، «مركز توسعه كارآفريني» براي حمايت موثر از مراحل صفر تا صد راه‌اندازي كسب و كارهاي نوين در بخش مسكن و حوزه‌هاي مرتبط، تاسيس خواهد شد.
  مركز توسعه كارآفريني راه‌اندازي شده در بانك مسكن، امكان تكامل ايده‌هاي مرتبط با «ارايه خدمات بديع در حوزه‌هاي ساخت و ساز، تجهيزات صنعتي و هوشمند ساختماني، خدمات نوين معاملات مسكن، ابزارهاي تامين مالي و همچنين خدمات پولي_بانكي» و تبديل آنها به محصول تجاري را فراهم مي‌كند.

  محمدهاشم بت شكن مديرعامل بانك مسكن، هدف كليدي از راه‌اندازي اين مركز را «جذب صاحبان ايده و انواع پشتيباني از آنها براي تبديل ايده‌ها به محصول تجاري قابل عرضه به بازار مصرف» عنوان كرد كه به تبع آن، تحقق اين هدف باعث «تولد مشتريان وفادار براي تنها بانك توسعه‌اي بخش مسكن» خواهد شد و عوايد ثانويه اين فرآيند، مي‌تواند منابع لازم براي تسهيلات‌دهي به بخش مسكن را تقويت كند.

  بت شكن با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري درباره لزوم اهميت بخشي به رابطه صنعت و دانشگاه، تصريح كرد: «مراكز رشد در دانشگاه‌ها به عنوان مهد پيوند صنعت و دانشگاه، محل پرورش و تكامل ايده‌هاي كارآفريني محسوب مي‌شود. در اين ميان، بانك مسكن در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي؛ توليد_اشتغال» در سال ٩٦، به تاسيس نمونه كاملي از مركز رشد با عنوان مركز توسعه كارآفريني اقدام كرده است.

  بانك مسكن با ايجاد اين مركز، ضمن آمادگي كامل براي پذيرش همه ايده‌هاي موجود در حوزه‌هاي كارآفريني مرتبط با بخش مسكن و بازار پول و حمايت جدي عملياتي از آنها، در نظر دارد فكرهاي خلاق را خيلي سريع و در عرض كمتر از ٨ ماه، به محصولات تجاري و متولد شدن شركت‌های ارايه كننده خدمات مرتبط، تبديل كند.

  اين فرآيند باعث مي‌شود بانك مسكن بتواند مشتريان آينده خود را متولد كند و نوعي بازي برد_برد بين كارآفرينان حمايت شده و بانك رقم بخورد.

  بت شكن نحوه كار و سرويس دهي در مركز توسعه كارآفريني بانك مسكن را به شکل زنجیره‌ای مرکب از سه حلقه تشریح کرد که مجموعه‌ای از خدمات و سرویس‌ها در قالب «انکوباتور»، «استارتآپ» و «شتاب‌دهنده» می‌شود.

  مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن، در اولین مواجهه با یک ایده که مالک آن ایده، به بانک معرفی می‌کند، خدمات «انکوباتور» برای رشد اولیه ایده را به مالک ارایه می‌کند. این خدمات شامل تجهیزات اولیه‌ای همچون دفتر کار و لوازم اداری موجود در آن، اینترنت پرسرعت و تجهیزات رایانه و کتابخانه است تا امکان تبدیل ایده به محصول اولیه فراهم شود.

  بانک مسکن برای این منظور، یک ساختمان با زیربنای ۱۰۰۰ مترمربع در محدوده مرکزی شهر تهران و نزدیک به تعدادی از دانشگاه‌های سراسری معتبر کشور، تدارک دیده است.

  در کنار حلقه اول خدماتدهی این مرکز، پروسه تکامل ایدههای نوین مرتبط به بخش مسکن و پولی، از طریق حلقه دوم یعنی خدمات «استارت آپ»، توسط مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن، راهبری می‌شود.

  به بیان دیگر، بعد از آنکه محصول اولیه ایده از حلقه «انکوباتور» عبور کرد، برای تبدیل شدن به محصول تجاری قابل عرضه در بازار، وارد حلقه خدمات «استارت آپ» میشود. خدمات «استارت آپ» شامل مجموعه‌ای از کارها و خدماتی است که از ارایه «مشاوره حقوقی برای ثبت شرکت و ثبت اختراع و ثبت برند تجاری» شروع شده و در نهایت به تدوین اساسنامه و ثبت شرکت ختم می‌شود.

  حلقه سوم از زنجیره خدمات مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن به «شتابدهنده» مربوط است. در قالب این حلقه، هدف آن است که بدون فوت وقت، تکلیف «موفقیت» یا «شکست» فرآیند تبدیل ایده به محصول تجاری، روشن شود و امکان فروش محصول، مورد آزمون و بررسی نهایی قرار بگیرد.

  حلقه «شتاب دهنده» شامل خدماتی همچون آموزش مدیریتی به صاحبان ایده است که اغلب، متخصصین فنی و دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده یا در حال تحصیل هستند که باید با فنون مدیریت، بازاریابی و سایر مولفه‌های مورد نیاز برای ورود به محیط کسب و کار، آشنا شوند. در قالب این حلقه از خدمات مرکز، مسایل و موضوعات مدیریتی، بازاریابی، نحوه تهیه طرح‌های توجیهی و اقتصادی، نحوه امضا قراردادهای تجاری، چگونگی تاسیس شرکت و مباحث بیمه، تامین اجتماعی، مالیات و مشاوره‌های مرتبط با آن، به صاحبان ایده و دارای محصول اولیه، ارایه می‌شود.

  مدیر عامل بانک مسکن در ادامه، تصریح کرد: در صورتی که ایده اولیه، بعد از عبور از زنجیره خدمات مرکز توسعه کارآفرینی، قابلیت محصول شدن برای عرضه به بازار را پیدا کند، متناسب با نوع محصول که میتواند برای «بخش مسکن و ساختمان»، «حوزه بانکداری» یا «خدمات نوین تامین مالی»، قابل مصرف و استفاده باشد، بلافاصله آن محصول توسط «شرکت سرمایه‌گذاری مسکن» یا «گروه مالی بانک مسکن» و یا «سایر زیرمجموعههای بانک مسکن»، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

  مدیر عامل بانک مسکن درباره نحوه حمایت از محصول نهایی شرکتهایی که از ماحصل تبدیل ایده در مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن، بوجود میآید، گفت: برای این منظور، برنامه تاسیس و راهاندازی صندوقهای سرمایهگذاری جسورانه پیش بینی شده است. این صندوقها با خرید سهام شرکتهای تازه تاسیس، از آنها حمایت به عمل می‌آورند.

  این مرکز در بانک مسکن با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاسیس خواهدشد. همچنین دبیرخانه موقت این مرکز در شرکت فناوری اطلاعات ناواکو وابسته به بانک مسکن، پاسخگوی صاحبان ایده و افراد نوآور است.


  منبع: روابط عمومی بانک مسکن
+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

مجوز های ارسال و ویرایش