با اینکه سرعت اینترنت‌های مختلف اعم از ADSL و وایمکس و حتی اینترنت موبایل برای کاربران خانگی هم افزایش پیدا کرده و امروزه به راحتی می‌توان به اینترنت پرسرعت دسترسی داشت، نمی‌توان نقش بالا بودن سرعت بارگذاری سایت را نادیده گرفت. به هر شیوه‌ای که سایت طراحی می‌کنید باید این موضوع را در اولویت پیاده‌سازی خود ببینید و تمام تلاشتان را برای افزایش آن انجام دهید. حتی کند یا سریع بودن سرعت بارگزاری صفحه می‌تواند بر رتبه شما در گوگل هم تاثیرگذار باشد پس باید این موضوع را جدی بگیرید.
در ادامه به تعدادی از نکاتی که رعایت آن‌ها می‌تواند تاثیرگذار بر سرعت سایت باشد می‌اندازیو
۱: از pingdom استفاده کنید.

اگر نمی‌خواهید از سرویس‌های گوگل برای توسعه وب‌سایت خود استفاده کنید یا به دنبال جایگزینی مناسب برای این سرویس‌ها هستید، از pingdom استفاده کنید. کافی است تا آدرس سایت خود را به این سایت بدهید تا آنالیزی کامل از آن به دست بیاورید.
۲: از تصاویری با ابعاد و حجم مناسب استفاده کنید.

داشتن یک سایت زیبا و پر از تصویر بسیار مهم و کاربردی است اما باید به این موضوع توجه کنید که استفاده بیش از حد از تصاویر حکم دام را پیدا نکند. تصاویر نباید بیشاز ۱۰۰۰ پیکسل باشد چرا که برای رندر کردن آن زمان زیادی صرف خواهد شد و در نهایت بعد از این همه صرف وقت نتیجه چندان متفاوتی به دست نخواهد آمد. علاوه بر برنامه‌هایی مثل فتوشاپ می‌توانید از سرویس‌های آنلاینی مثل TinyPNG و JPEGOptimizer هم استفاده بکنید.
۳: فرمت PNG را فراموش و از JPEG استفاده کنید.

استفاده از تصاویر با کیفیت به شرط استفاده درست از آن‌ها یک موضوع ایده‌آل برای هر سایتی خواهد بود. فرمت درست و مناسب یکی از فاکتورهای مهم است که انتخاب درست آن می‌تواند علاوه برای حفظ اندازه مناسب کیفیت را هم در حد خوبی نگه دارد. فرمت مناسب برای یک سایت استفاده از فرمت jpeg است.
۴: استفاده مناسب از CDN مهم است.

CDN یا به طور کامل Content Delivery Network به شبکه‌هایی گفته می‌شود که به صاحبان سایت‌ها اجازه می‌دهد کلیه عکس‌ها، فیلم‌ها و هر آنچه که جنبه محتوایی دارد را روی این شبکه‌های قرار دهند تا سرعت ارائه و نقل و انتقال بالاتری به سایت ارائه کنند. در واقع این شبکه‌های با توجه به ساختاری که دارند می‌توانند سرعت انتقال و ارائه فایل‌های تصویری و ویدئویی را افزایش دهند؛ بنابراین استفاده درست از آن‌ها می‌تواند روی سرعت سایت تأثیر بگذارد.

۵: از redirect به شکل کمینه استفاده کنید.

ریدایرکت‌های مبتنی بر HTTP می‌تواند به نوعی سرعت سایت را گرفته و استفاده از آن‌ها به نوعی برای سایت کشنده باشد. پس تا جایی که امکان دارد از آن‌ها استفاده نکنید.

https://www.clickyab.com/blog/%d9%86...-%d9%86%d8%b1/