ورود به سایت ثبت نام در سایت فراموشی کلمه عبور
نام کاربری در این سایت می تواند هم فارسی باشد و هم انگلیسی

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  تاریخ عضویت
  2019/07/06
  نوشته ها
  1
  0
  عضو انجمن

  چگونه اقامت ترکیه بگیریم ؟

  اقامت ترکیه
  یکی از روشهای اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل است. تحصیل در ترکیه منجر به اخذ اقامت موقت در طول مدت تحصیل می شود. در سالهای اخیر متقاضیان خارجی از سراسر کشورهای دنیا برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه اقدام نموده اند. دانشگاه های ترکیه جزو برترین دانشگاه های جهان بوده و تسهیلات ویژه برای متقاضیان خارجی در نظر می گیرند. افرادی که موفق به اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه می شوند، می توانند برای مدت تحصیل خود اقامت ترکیه را بدست آورند. ویزای تحصیلی موقت بوده و معمولا در هر سال تمدید می شود. مجوز اقامت ترکیه به روش تحصیلی منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود. متقاضیان پس از اتمام تحصیل و در صورت یافتن کار می توانند تقاضای ویزای کاری نموده و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند. اقامت کشور ترکیه به روش تحصیلی مورد توجه دانشجویان و ایرانیان زیادی قرار گرفته است.
  photo_2020-04-22_14-28-16.jpg
  اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل
  تحصیل در دانشگاه ها و مدارس ترکیه این امکان را به متقاضی می دهد که به همراه والدین و یا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود به کشور ترکیه سفر کند. بدین ترتیب اقامت ترکیه علاوه بر متقاضی به همراهان وی نیز تعلق می گیرد. ترکیه دارای تعداد زیادی مدارس بین المللی بوده که به زبان انگلیسی تدریس می کنند. همچنین دانشگاه های بین المللی ترکیه مانند دانشگاه استانبول، دانشگاه آنکارا، دانشگاه حاجت تپه و غیره جزو برترین دانشگاه های ترکیه و جهان هستند. این دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس کرده و دانشجویان بین المللی زیادی در آن تدریس می کنند. برای اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیلی باید ابتدا نسبت به اخذ پذیرش دانشگاه اقدام کنید. دانشگاه های معتبر ترکیه دارای امتحان ورودی بوده و در صورت موفقیت در امتحان ورودی می توان مجوز تحصیل را دریافت نمود. رشته های تحصیلی پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی به همراه برخی رشته های مهندسی مورد استقبال دانشجویان خارجی قرار دارند. پس از اخذ پذیرش، متقاضیان با در دست داشتن مدارک مورد نیاز همانند مدارک مالی، نامه پذیرش، پاسپورت و عکس به سفارت مراجعه نموده تا ویزای تحصیلی برای آنها صادر شود. در ادامه به بررسی مزیت های اخذ اقامت ترکیه به روش تحصیلی خواهیم پرداخت.
  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ اقامت ترکسه میتوانید مقاله روبهرورا مطالعه بفرمایید اقامت ترکیه  اخذ اقامت از طریق تحصیل در دانشگاه های ترکیه


  مزیت تحصیل در دانشگاه های ترکیه
  تحصیل در دانشگاه های ترکیه دارای مزیت های متعددی است. اول اینکه متقاضیان می توانند اقامت ترکیه را بدست آورند. دانشجویان بسته به نوع مقطع تحصیلی خود اجازه کار پاره وقت بصورت ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته را دارند. بنابراین امکان پوشش برخی هزینه های زندگی در ترکیه وجود دارد. بعلاوه زبان تدریس انگلیسی و ترکی بوده و متقاضیان الزامی به یادگیری زبان ترکی برای تحصیل ندارند. اگر چه به مرور و در حین زندگی در ترکیه با زبان ترکی استانبولی آشنا می شوند. دیگر اینکه کشور ترکیه نزدیک به ایران بوده و رفت و آمد به ایران برای دانشجویان ایرانی آسان است. همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان فراهم است. مدارک دانشگاه های ترکیه دارای اعتبار جهانی است و امکان ادامه تحصیل در دانشگاه ای معتبر اروپایی و آمریکایی را فراهم می سازد.
  تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1