وب سایت Blockchain.info با بیش از ۱۰ میلیون کاربر، تا به امروز محبوب ترین کیف پول بیتکوین بوده است. امکان تبادلات بیتکوین از طریق مرورگر و نرم افزار موبایل با استفاده از روش دریافت و پرداخت آنلاین این وب سایت، برای کاربر فراهم می گردد. رابط کاربری زیبا و ساده این سایت، به طور گسترده ای بین افراد تازه وارد گسترش یافته و باعث رشد محبوبیت آن در مقایسه با سایر کیف پول ها شده است.
استفاده از روش ترکیبی نگهداری اطلاعات (هایبرید)، به این معنی ست که از اطلاعات کیف پول به صورت آنلاین نگهداری می شود. با این حال این اطلاعات تنها از طریق وارد کردن پسورد توسط کاربر در دسترس خواهد بود.
اخیرا این شرکت با همکاری کمپانی shapeshift.io، ارز اتریوم را نیز به کیف پول خود افزوده است و طبق اعلام شرکت، در آینده نزدیک ارزهای رمزگذاری شده بیشتری نیز به امکانات این کیف پول افزوده خواهد شد.
به علت سادگی کار با این پنل کاربری، برای ساخت کیف پول در این وب سایت مشکل خاصی وجود نخواهد داشت و مراحل ساخت آن بسیار ساده است. هر چند، نگهداری و دسترسی به آن نیازمند دقت بیشتری می باشد. بنابراین از توضیح در مورد جزییات تمام بخش ها خودداری کرده و خلاصه ای از قسمت های مهمتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
۱) طبق تصویر شماره ۱، آدرس http://blockchain.info را در مرورگر خود وارد نمایید.
A): با مشاهده نشان امنیتی وب سایت، از ورود امن خود به وب سایت مطمئن شوید.
B): جهت ساخت و وارد شدن به حساب کیف پول ارزی خود با انتخاب گزینه Wallet (نشانگر B) یا گزینه Get Started Now (نشانگر C) ، تصویر شماره ۲ را در مرورگر خود خواهید دید.

۲) تکمیل اطلاعات ثبت نام:

همانطور که در تصویر شماره ۲ نیز قابل مشاهده است، با درج یک ایمیل معتبر (B)، انتخاب پسورد مناسب (C)، ثبت مجدد پسورد (D) و قبول قوانین و شرایط وب سایت (E)، کار ساخت کیف پول شما به پایان رسیده و در ادامه با کلیک بر گزینه Continue، امکان مبادلات بیتکوین و اتریوم از طریق این کیف پول، برای شما فراهم خواهد شد.

ارسال و دریافت وجه از طریق این کیف پول: توضیحات کامل نحوه پر کردن فرم ارسال و دریافت وجوه بیتکوینی، در مقاله ای با عنوان “نحوه ساخت کیف پول آنلاین در وب سایت BTC.com” وجود دارد. با این حال یک نگاه اجمالی به همراه یک تصویر نیز،می تواند در این بخش مفید واقع شده و کمک بیشتری نماید.
۳) با توجه به تصویر شماره ۳، برای ارسال وجه به ترتیب زیر عمل می کنیم:
انتخاب گزینه ارسال وجه (A)، انتخاب ارز مورد نظر (B) که می تواند بیتکوین یا اتریوم باشد، وارد نمودن آدرس کیف پول بیتکوین یا اتریوم شخص گیرنده (C)، وارد کردن مقدار وجه مورد نظر (D) جهت ارسال و در نهایت تعیین مرجع واحد ارزی، که به صورت پیش فرض روی دلار آمریکا قرار دارد (E) و از طریق گزینه تنظیمات قابل تغییر است.
طبیعتا بعد از انجام چند تراکنش جزییات آنها فراموش خواهد شد وحتی دیگر به یاد نخواهید آورد که به عنوان مثال آخرین دریافتی شما که مربوط به چند روز پیش می شود بابت چه چیزی بوده و یا حتی واریزی دیشب شما به چه کسی و به چه دلیلی صورت گرفته است. با ثبت یک کلمه یا عبارت جهت یادآوری (F) در بخش توضیحات یا Description، این مسئله برطرف خواهد شد.
ایجاد تغییر درقسمت هزینه تراکنش (G) یا همان Transactions Fee، ممکن است باعث عدم تایید تراکنش شما شود. به این صورت که به خاطر تنظیم نادرست مبلغ هزینه جا به جایی، کسی حاضر به تایید آن نخواهد شد. بنابراین تنها افرادی مجاز به تغییر این گزینه هستند که به صورت کامل با جزییات این مسئله آشنا هستند. هر چند برای آنها نیز تغییر این گزینه، لزوما حرکت درستی به حساب نمی آید و مطمئن ترین راهکار، عدم تغییر گزینه های مربوط به Transactions Fee و Customize Fee و قرار دادن آنها در همان حالت پیش فرض یا Regular می باشد.
نهایتا بعد از پرکردن فرم مورد نظر (H) و انتخاب گزینه Continue، با یک صفحه نمایش از تراکنش به شکل خلاصه، مواجه می شوید شوید که با تایید آن تراکنش شما نهایی می شود و به هیچ عنوان قابل برگشت نخواهد بود.


۴) نحوه درخواست وجه:
برای دریافت وجه بیشتر مراحل پر کردن فرم درخواست مثل مرحله ارسال آن است. اما بعضی از تنظیمات این بخش مثل “تعیین مبلغ درخواستی” برای کاربران عادی کاربردی ندارد. از این رو با کپی کردن آدرس دریافتی از این قسمت، می توانید آن را در اختیار فردی قرار دهید که قرار است پولی را به حساب شما واریز نماید و تغییر سایر بخش ها، ضروری نمی باشد.
۵) در نظر گرفتن سه سطح امنیتی برای حفاظت از کیف پول کاربران:
بعد از سرفصل های دریافت و ارسال مبلغ در صفحه پیشخوان کاربر، به بخش تنظیمات امنیتی می رسیم که نوار قرمز رنگ آن را باید به عنوان اخطار وب سایت به این تنظیمات در نظر گرفت. در حال حاضر، ۶ گزینه به صورت انتخابی در این بخش وجود دارد که در صورت استفاده، می تواند مسائل امنیتی مرتبط با کیف پول کاربر را تا حد غیر قابل نفوذی ارتقاء بخشد.
سطح اول: داشتن کنترل کامل به کیف پول و پیشگیری از دسترسی افراد متفرقه به آن، که خود شامل سه قسمت است:
۱) تایید ایمیل (Email Verification): بعد از اتمام مراحل ثبت نام ایمیلی حاوی لینک تایید برای شما ارسال می شود که در واقع تایید این ایمیل برای ادامه روند کار با این کیف پول جزء ملزومات بخش امنیتی به شمار می رود.
۲) پشتیبان گیری از عبارت بازیابی (Back Up Recovery Phrase): برای داشتن یک پشتیبان از عبارت بازیابی یا Recovery Phrase، با انتخاب این گزینه سایت Blockchain.info در پنجره ای به شکل پاپ آپ، اقدام به نمایش عبارت ۱۲ کلمه ای بازیابی می کند. این عبارت ۱۲ کلمه ای را در جایی (که در وقت نیاز به آن دسترسی داشته باشید) یادداشت و ترجیحا به صورت آفلاین نگهداری کنید.
برای درک اهمیت این عبارت، کافی ست بدانید که هر فردی با داشتن عبارت بازیابی یک کیف پول، به صورت کامل به موجودی آن، دسترسی خواهد داشت. بنابراین حداکثر میزان دقت را در ثبت و نگهداری این عبارت به کار ببرید.
۳) یادآوری پسورد (Hit Password): این گزینه باید به نوعی انتخاب شود که یادآور پسورد اصلی شما باشد. در واقع با انتخاب وفعال سازی این گزینه، در صورت فراموش کردن پسورد اصلی به این سایت اجازه داده اید که، Hint Password را به ایمیل شما ارسال کرده و به شما در یادآوری پسورد اصلی کمک کند.
سطح دوم: جلوگیری از دسترسی غیرمجاز افراد، به کیف پول شما که شامل دو قسمت است:
۱) متصل کردن کیف پول به یک شماره همراه (Link Mobile Number): در صورت وارد کردن یک شماره موبایل معتبری که کنترل آن به دست خود کاربر است، امکان فعال سازی گزینه “دومین گام تایید” و دریافت پیام بعد از ارسال وجه، برای کاربر به وجود خواهد آمد. بعد از وارد کردن شماره موبایل، کدی به موبایل کاربر ارسال می شود که با وارد کردن کد به صورت صحیح دراین قسمت و کلیک بر روی گزینه Verify، شماره مورد نظر تایید و تا زمان تغییر مجدد آن توسط کاربر، قابل استفاده خواهد بود.
۲) دومین گام تایید (Enable Two Steps): قبل از انجام این مرحله نیاز به دانلود اپلیکیشن Google Authenticator ازGoogle Play یا App Store خواهید داشت.
با توجه به کاربرد گسترده این برنامه در سایت های مختلف پیشنهاد می کنیم این برنامه را حتما تهیه کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل خود که در مرحله قبل توضیح داده شد و نصب این برنامه در این مرحله برای ورود و ارسال مبلغ از حساب خود، هر بار کدی را در اپلیکیشن خود دریافت می کنید که شامل اعداد تصادفی بوده و از این طریق احتمال دسترسی سایرین به کیف پول شما، بسیار کم خواهد شد.
سطح سوم: با انتخاب این بخش و سخت تر کردن شرایط برای جلوگیری از دسترسی های ناخواسته، آخرین قدم امنیتی را برداشته اید:
مسدود کردن دسترسی شبکه Tor جهت ارتقاء امنیت (Tor Block): شبکه بیتکوین برای ناشناس ماندن افراد، اقدام به استفاده از آدرس های مختلف از طریق شبکه Tor می کند. با مسدود کردن دسترسی این شبکه، می توانید امنیت کیف پول خود را افزایش دهید.
این سه سطح از تنظیمات امنیتی، در سرفصل Security Center قابل تنظیم و تغییر است، که در تصویر شماره ۵ قابل مشاهده است.https://coiniran.com/%d9%86%d8%ad%d9...8%db%8c%d9%86/