انتخاب جنس کارت ویزیت کاملا سلیقه‌ای است اما در کل می‌توان کارت‌های ویزیت را به چند دسته تقسیم کرد که هر دسته ویژگی مخصوص به خود را دارد.

نام: 3.jpg نمایش: 16 اندازه: 25.9 کیلو بایت
کارت‌ ویزیت با بافت کتان

کارت ویزیت‌هایی که از جنس کتان است، همانطور که از نامش پیداست در بافت آن از الیاف کتان استفاده شده ‌است. یکی از مهم‌ترین حسن این کارت‌ها زیبایی بافت کارت و قابل یادداشت بودن آن است. اما دوام و استحکام کارت‌های گلاسه را ندارد همچنین از رنگ‌های تیره و متنوع نمی‌شود در چاپ کارت ویزیت کتان استفاده کرد.
به طور مثال کتان بافت‌دار اندونزی جلوه بصری زیبایی دارد اما برجستگی بافت مانع نشستن رنگ می‌شود بنابراین در این نوع بافت باید از رنگ‌های روشن استفاده شود. این نوع بافت، مرکب را به خوبی جذب می‌کند و برای اینکه نوشته‌تان بهتر دیده شود نیاز است از فونت درشت‌تری در آن استفاده کنید.
کارت ویزیت کتان کهلر یکی از پرطرفدارترین انواع کارت‌های بافت‌دار است که جز بهترین و گران‌ترین نوع کارت به حساب می‌آید؛ اما همانند سایر بافت‌های کتان دوام و استحکام کارت‌های گلاسه را ندارد. بهترین مزیت آن این است که به راحتی با خودکار می‌توانید پشت آن بنویسید.
از دیگر انواع کارت‌ ویزیت‌های کتان می‌توان کتان آلمانی و کتان پلاستیک را نام برد. آنچه که در مورد کارت‌های کتان باید بدانید این است که در طراحی کارت ویزیت از رنگ پس زمینه استفاده نکنید؛ بگذارید بافت طبیعی و زیبای کتان که از ویژگی بارز این نوع کارت ویزیت هاست بهتر جلوه کند.
کارت ویزیت گلاسه

کارت ویزیت گلاسه از کاغذ‌های گلاسه تهیه می‌شوند و نسبت به جنس کتان در مقابل رطوبت و خط و خش مقاوم‌تر و بادوام‌تر هستند; از طرفی بعد از چاپ کارت ویزیت می‌توانید با روکش لمینت و یا سلفونی جلای بیشتری به آن ببخشید.
تفاوت روکش لمینت با سلفون در این است که برای روکش لمینت از حرارت استفاده می‌شود و روکش با گرما روی کارت پرس می‌شود و جزء مقاوم ترین کارت‌ ,ویزیت هاست اما در روکش سلفونی از حرارت دادن استفاده نمی‌شود و نازک‌تر و ظریف‌تر است. وجه منفی آن این است که به هیچ وجه نمی‌شود روی این کارت‌ها یادداشت کرد.
کارت‌های گلاسه با روکش لمینت یا سلفون خود به دو دسته مات و براق تقسیم می‌شوند. جلوه های ویژه مانند برجسته سازی، طلاکوبی، یو‌وی موضعی و مخملی نیز قابل انجام است، که بسته به سلیقه و سفارش مشتری در بعضی چاپخانه‌ها صورت می‌پذیرد.
کارت ویزیت pvc

این نوع کارت ویزیت جنسی از نوعی پلاستیک دارد؛ جنس کارت‌های بانکی که دست شماست از همین نوع است. پی‌وی‌سی مخفف پلی وینیل کلراید(Polyvinyl chloride) است. کارت‌ ویزیت شیشه‌ای که شفافیت خاصی دارد، جزء این دسته از کارت ‌ها به حساب می‌آیند.

با توجه به نیازتان می توانید کارت ویزیت خود را انتخاب کنید تا برند شما بیشتر و بهتر از قبل دیده شود.


منابع: نمایش تبلیغات شما با استند پاپ آپ