ویژگی های ویولون استاندارد برای خرید
برای خرید ویولون علاوه ب قیمت به جزئیات دیگری نیز باید دقت کنید چون سازی می خرید که قرار است با آن تمرینات ویولن را انجام دهید و استاندارد بودن و مناسب بودن صدای آن باعث یادگیری بهتر و همچنین لذت بردن شما از اجای تمرینات آموزشی ویولون می شود. اگر سازی که برای شروع آموزش ویولون انتخاب می کنید حداقل استاندارد های لازم را نداشته باشد میتواند در حین تمرین و انگشت گذاری شما را دچار مشکل کند همچنین نامناسب بودن صدای ویولون ممکن است باعث بی انگیزه شدن و نداشتن حس خوب هنگام تمرینات و نواختن آهنگ های مورد علاقه تان با یولون شود.
برای اینکه مناسب بودن ویوولن برای خرید و آموزش موسیقی مطمئن شوید باید تمام اجزای ویولون را از نظر کیفیت ساخت و صدادهی بررسی کنید و از همه مهم تر صدای ویولون مناسب و دلنشین باشد. در ادامه به نکاتی که برای برررسی کامل ویولون خود نیاز دارید اشاره می کنیم.

بررسی کامل ویولون قبل از خرید
قبل از خرید ویولون تمامی اجزای آن را بررسی کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.
دقت کنید که هیچ کدام از بخش های ویولن ترک خوردگی روی چوب و یا تعمیر و شکستگی نداشته باشد.
صفحه انگشت گذاری ساز باید کاملا صاف و بدون خراش باشد تا هنگام نواختن صدای اضافه و صدای وز دادن ندهد.
گوشی های ویولن را تست کنید تا برای کوک کردن روان و راحت باشد و اگر گوشی ساز برای کوک کردن زیاد سفت باشد قبل از خرید گوشی را تعمیر و رگولاژ کنید.
خرک ویولن از جنس مقاوم باشد تا از فشار سیم به صفحه جلوگیری کند. در صورت وجود ترک و کهنه بودن خرک قبل از خرید ویولون آن را تعویض کنید.
دسته ویولن را بررسی کنید و مطمئن شوید که دسته ساز تاب و یا انحنا نداشته باشد.
به جنس آرشه ساز و کیفیت آن دقت کنید و کامل آره را بررسی کنید که تاب و انحنا نداشته باشد و رشته های آن پوسیده نباشد.
در صورت کهنه بودن و یا نامرغوب بون جنس سیم قبل از خرید سیم ها را تعویض کنید. سیم های ساز باید بدون هیچگون تغییر رنگ و یا زنگ زدگی باشد.
تست کردن صدای ویولن قبل از خرید
قبل از خرید ویولن حتما صدای ساز را گوش کنید و با آن بنوازید. اگر مبتدی هستید و اولین ساز خود را میخواهید بخرید از فروشنده بخواهید تا با ویولن بنوازد. صدای ویولن باید شفاف و یک دست باشد. حتا صدای هر چهار سیم ویولن را بشنوید همچنین تمامی نت ها روی کل صفحه اگشت گذاری را تست کنید. برخی از فروشندگان خرک سازهای نو را جدا می کنند و بعد از فروش خرک را نصب می کنند. اگر با این مسئله مواجه شدید حتما از فروشنده بخواهید خرک را نصب کند. هیچوت بدون شنیدن صدای ویولن اقدام به خرید آن نکنید چون از ظاهر ساز کیفیت صدا را تعیین نمی کند.


خرید ویولن برای بچه ها
در صورتی که میخواهید برای فرزندتان ویولن بخرید باید با توجه سن کودکتان ساز مناسب سن و جسه کودک باشد. برای بچه های زیر ده سال توصیه می شود که از ویولن های باسایز کوچکتر استفاده کنید.
ویولن در 9 سایزمختلف ساخته می شود. برای کودکان سایز های 3/4، 1/2، 1/4، 1/8، 1/10، 1/16 و 1/32 ویولون وجود دارد. ویولن با اندازه کامل نیز به اندازه 4/4 نامیده می شود. به اندازه دست کودک برای خرید ویولن توجه کنید و ساز را قبل از خرید در دست کودک قرار دهید تا اندازه آن برای کودک مناسب باشد. برای کودکان زیر ده سال بیشتر از ساز های 4/2 و 4/3 استفاده می شود.


https://collegemusic.co/product/violin-learning