شاید داشتن بیمه عمر اجباری نباشد ولی با فراهم شدن امکان سرمایه‌گذاری در کنار پوشش‌های بیمه‌ای می‌­تواند یکی از دلایل مهم خرید این بیمه نامه باشد. در خرید بیمه عمر ایران دانستن شرایط بیمه عمر و نحوه محاسبه بیمه عمر و حتی محاسبات سود دهی بیمه نامه از سوالاتی می­‌باشد که برای همه بیمه گذاران و خریداران بیمه عمر ممکن است که ابهاماتی را ایجاد کند. هر بیمه گذاری تمایل دارد تا سود دهی سرمایه بیمه نامه خود را از ابتدا تا انتهای بیمه نامه عمرش را ببیند. در این مقاله نحوه محاسبه بیمه عمر و عواملی که در این محاسبه موثر می‌باشند مورد بررسی قرار می‌گیرد.
بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه نامه‌ای است که پوشش‌هایی را در طول مدت بیمه نامه برای بیمه گذارش ارائه می‌کند که در صورت بروز حادثه و یا ایجاد خسارت می‌تواند از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نماید. در کنار این پوشش‌ها با حق بیمه‌هایی که فرد پرداخت می‌کند سرمایه گذاری بر اساس سود تضمینی و سود مشارکت که از طرف شرکت بیمه پرداخت می‌شود برای فرد شکل می‌گیرد. در پایان قرارداد و یا حتی در سال‌های میانی بیمه نامه، اندوخته بیمه نامه در دسترس فرد بوده و وی می‌تواند این مبلغ را برداشت کند و اگر هم در طول قرارداد فرد بیمه شده فوت کند سرمایه فوت بیمه نامه به همراه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­‌شود.

1-شرایط بیمه عمر ایران

بیمه عمر مقوله‌ای است که کم‌وبیش در اطراف خود دیده یا شنیده‌ایم. تبلیغات این بیمه در معابر عمومی به‌وفور مشاهده می‌شود. بد نیست بدانیم این بیمه چه مزایایی برای ما دارد و دقیقاً چه خدماتی ارائه می‌دهد. بیمه ایران قدیمی‌ترین شرکتی است که در صنعت بیمه فعالیت می‌کند. در اینجا قصد داریم با شرایط بیمه عمر ایران آشنا شویم و ببینیم آیا قانع می‌شویم بیمه عمر ایران را بخریم یا نه.

خرید آنلاین بیمه عمر ایران

بیمه عمر برای سرمایه‌گذاری یا تأمین جان؟!

بیمه عمر و سرمایه گذاری

قبل از اینکه با شرایط بیمه عمر ایران آشنا شویم باید بدانیم بیمه عمر چیست و انواع بیمه‌های عمر را بررسی کنیم. افراد با اهداف مختلفی بیمه عمر خریداری می‌کنند. بیمه عمر به کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند، تحت پوشش‌هایی باشند یا در برابر خطراتی ایمن باشند و… خدماتی ارائه می‌دهد.
بیمه عمر، طرح‌های مختلفی دارد؛ بین طرح‌های مختلف این بیمه، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری طرفداران بیشتری دارد. با استفاده از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌توان پس‌انداز خوبی برای خود ذخیره کرد و در عین حال تحت پوشش‌هایی نیز قرار گرفت. سرمایه‌گذاری در بیمه عمر بدین‌صورت است که به مدت مشخصی (معمولاً بین 5 تا 30 سال) مبلغی را به‌عنوان حق بیمه عمر به شرکت بیمه می‌پردازید؛ پس از اتمام دوره، بیمه مبلغی را تحت عنوان اندوخته بیمه عمر شما پرداخت خواهد کرد. این پرداخت می‌تواند به‌صورت «یکجا» یا «مستمری» باشد؛ یعنی شما می‌توانید در پایان قرارداد بیمه عمر خود، یک مبلغ نسبتاً زیاد را در یک نوبت دریافت کنید یا اینکه مانند حقوق بازنشستگی به این مبلغ را به صورت مستمری دریافت کنید.
درصورتی‌که بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد بیمه عمر خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به «ذی‌نفعان» وی می‌رسد. ذی‌نفعان بیمه‌گزار توسط خود او در ابتدای قرارداد مشخص می‌شوند. اگر هم بیمه‌گزار کسی را به‌عنوان ذی‌نفع خود معرفی نکند، سرمایه فوت مطابق قانون ارث، بین وراثش توزیع می‌شود.

برای اهداف مختلفی از جمله سرمایه‌گذاری می‌توان بیمه عمر خرید.

انواع بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران طرح‌های مختلفی دارد. همچنین این بیمه طرح‌های مختلفی در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دارد. البته طرح‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری غالباً جامع‌تر از سایر طرح‌ها است و به نفع بیمه‌گزار است که این طرح‌ها را خریداری کند.
برای مثال بیمه عمر ایران طرحی به نام بیمه به‌شرط فوت دارد. در این طرح بیمه‌گزار باید سالانه 300 هزار تومان به مدت 20 سال بپردازد تا اگر در طول مدت این 20 سال فوت کرد، 50 میلیون تومان به ذی‌نفعان وی برسد. اگر بیمه‌گزار در این مدت فوت نکند هیچ مبلغی به او یا ذی‌نفعانش تعلق نمی‌گیرد و هزینه‌هایی که طی این سال‌ها بابت حق بیمه عمر پرداخته است از بین می‌رود.
اما در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری این‌طور نیست و حق بیمه پرداختی همواره قابل‌استفاده است و از بین نمی‌رود. حتی قبل از اینکه سررسید بیمه عمرتان فرارسد می‌توانید قرارداد خود را فسخ کرده و ارزش بازخرید بیمه عمر خود را دریافت کنید.
بهترین نوع بیمه عمر بیمه‌ای است که هم در صورت حیات و هم در صورت فوت بیمه‌گزار خدماتی ارائه دهد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران

شرایط بیمه عمر ایران

شرایط بیمه عمر ایران در شاخه عمر و سرمایه‌گذاری بسیار متنوع است و از طرحی به طرح دیگر تفاوت دارد. بعضی از این طرح‌های بیمه عمر عبارتند از:
شرایط بیمه عمر

بیمه جامع زندگی

این طرح یکی از طرح‌های قدیمی بیمه عمر ایران محسوب می‌شود و در حال حاضر خیلی فعال نیست. حتی ممکن است خیلی از نمایندگان بیمه ایران این طرح را نشناسند؛ زیرا مدت‌ها است که طرفداران خود را از دست داده است.
بیمه عمر مان

بیمه عمر مان طبق گفته کارشناسان بیمه ایران بهترین و کامل‌ترین طرح بیمه عمر این شرکت است؛ به همین دلیل اگر با بازاریاب‌ها یا نمایندگان بیمه ایران در مورد بیمه عمر ایران صحبتی داشته باشید، قطعاً اکثر آنها بیمه مان را به شما پیشنهاد می‌کنند. شرایط بیمه عمر ایران در این طرح بسیار جامع است و برای کسی که قصد خرید بیمه عمر ایران را دارد بهترین گزینه به نظر می‌رسد.

شرایط بیمه عمر ایران برای بیمه‌های مان

توجه به این نکته حائز اهمیت است که بیمه مان نیز یک طرح ثابت و مشخص از بیمه ایران نیست و طرح‌های متفاوتی دارد؛ شرایط بیمه عمر ایران برای هریک از بیمه‌های مان متفاوت است. بعضی از انواع بیمه عمر مان عبارت است از:

بیمه آتیه فرزندان

شرایط بیمه آتیه فرزندان بیمه ایران

این بیمه مناسب فرزندان شما است. شرایط بیمه عمر ایران برای این بیمه بدین‌صورت است که می‌توانید از بدو تولد برای فرزندان خود این بیمه را تهیه کنید تا در جوانی برای خرید منزل، خودرو، راه‌اندازی کسب‌وکار و … دغدغه‌های مالی معمول را نداشته باشند.

بیمه ازدواج

بیمه تامین آتیه ازدواج

با داشتن این بیمه دیگر لازم نیست نگران هزینه‌های سنگین ازدواج بود. همان‌طور که می‌دانید، هزینه‌های ازدواج در حال حاضر بسیار زیاد است و احتمالاً هر چه از تاریخ این نوشته می‌گذرد بیشتر هم می‌شود(!)؛ به همین دلیل، خیلی از افراد از انجام آن خودداری می‌کنند. درصورتی‌که فردی این بیمه را داشته باشد می‌تواند با اندوخته آن از پس هزینه‌های متنوع ازدواج برآید.

بیمه زنان خانه‌دار

بیمه تامین آتیه زنان خانه دار

زنان خانه‌دار در کشور ما درآمد مشخصی ندارند و زمانی که سرپرست خانواده در قید حیات نباشد یا درآمدش کم شود، ممکن است دچار مشکلات مالی شوند. زنان خانه‌دار اگر از سنین کمتر شروع به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در بیمه عمر کنند، با داشتن این بیمه می‌توانند در سنین بالا از بیمه مستمری دریافت کنند؛
ویژگی بارز بیمه عمر این است که به قشر خاصی تعلق ندارد و هرکس با هر سطح درآمدی می‌تواند از خدمات این بیمه بهره‌مند شود.

بیمه عمر مان را بیشتر بشناسیم

بیمه عمر مان بیمه ایران

تا اینجا متوجه شدیم که اگر بخواهیم تحت پوشش بیمه عمر ایران قرار بگیریم، قطعاً بهترین انتخاب، بیمه عمر مان است. این بیمه به مدت 3 سال است که توسط شرکت بیمه ایران ارائه می‌شود. این بیمه معمولاً محدودیتی برای سن بیمه‌گزار در نظر نمی‌گیرد و هرکس با هر سنی می‌تواند تحت پوشش بیمه عمر مان ایران قرار گیرد. فقط برای افراد بالای 50 سال به یک سری آزمایش و چکاپ نیاز است.
این بیمه امکان پرداخت اندوخته عمر را هم به‌صورت یکجا و هم به‌صورت مستمری فراهم کرده است؛ فقط به این نکته توجه کنید که برای اینکه بتوانید به‌صورت مستمری اندوخته خود را دریافت کنید باید بالای 50 سال باشید.
نحوه پرداخت حق بیمه مان می‌تواند به‌صورت ماهانه، 3 ماهه، 6 ماهه و یک‌ساله باشد.
در حال حاضر، بیمه عمر مان؛ بهترین و کامل‌ترین طرح بیمه عمر ایران است!

عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران

برای خرید هر یک از انواع بیمه‌های عمر ایران از جمله بیمه مان باید اطلاعات زیر را ارائه دهیم:
. سن
سن بیمه‌گزار هنگام شروع قرارداد یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران است.

. مدت قرارداد بیمه
یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران، مدتی است که می‌خواهید تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید. معمولاً می‌توانید بین 5 تا 30 سال از خدمات این بیمه استفاده کنید.

هر چه مدت قرارداد بیمه عمر بیشتر، سوددهی آن بالاتر!
. میزان حق بیمه اولیه
بسته به اینکه در ابتدای قرارداد خود چه مبلغی می‌خواهید پرداخت کنید شرایط بیمه عمر ایران متفاوت است.

. میزان افزایش سالانه حق بیمه
برای اینکه در طی سالیان مختلف اثر تورم خنثی شود و اندوخته شما در پایان ارزش داشته باشد می‌توانید سالانه درصدی را به حق بیمه خود بیافزایید تا سرمایه اندوخته شما مبلغ قابل‌توجهی شود.

برای اینکه اثر تورم خنثی شود، بهتر است سالانه به مبلغ حق بیمه عمر افزوده شود.
. پوشش‌های اضافی
یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران پوشش‌های اضافی است که می‌خواهید به آن اضافه کنید. هر چه تعداد این پوشش‌ها بیشتر شود، اندوخته شما در پایان دوره کمتر خواهد شد؛ در عوض در برابر خطرات مختلف تحت پوشش بیمه قرار خواهید گرفت.

. شغل بیمه‌گزار
یکی از عوامل مؤثر بر شرایط بیمه عمر ایران این است که بیمه‌گزار متعلق به کدام طبقه شغلی باشد. با توجه به اینکه ریسک مشاغل مختلف متفاوت است، این موضوع در شرایط بیمه عمر ایران منظور شده است.


خرید بیمه عمر ایران

نحوه خرید بیمه مسافرتی شینگن

برای خرید بیمه عمر ایران، روش‌های گوناگونی وجود دارد. در روش سنتی، می‌توانید به یکی از نمایندگی‌های بیمه ایران مراجعه کنید؛ سن، مدت قرارداد، توان پرداخت ماهیانه یا سالیانه و … خود را اعلام کنید تا پیشنهاد بیمه عمر، به صورت یک جدول به نام جدول بیمه عمر در اختیار شما قرار بگیرد. اگر این پیشنهاد برای شما جذاب باشد، باید فرم پیشنهادی بیمه عمر خود را تأیید کنید و مدارک لازم را در اختیار نمایندگی بگذارید تا روند صدور بیمه عمر شما آغاز شود.

البته ممکن است در این مسیر بازاریاب‌های بیمه عمر نیز به شما کمک کنند و حاضر باشند مراجعات حضوری شما به محل نمایندگی و رفت‌وآمدهای لازم برای شما را کم کنند؛ هر قدر هم در این مسیر نمایندگان بیمه و بازاریاب‌ها قصد داشته باشند روند خرید بیمه عمر ایران را برای شما ساده‌تر کنند، ممکن است به هر دلیل بخواهید خودتان و در فضایی آرام تصمیم‌گیری و سبک‌سنگین‌ کردن‌های لازم برای خرید بیمه عمر ایران را انجام دهید؛ چراکه خرید بیمه‌ای مانند بیمه عمر که یک قرارداد بلندمدت است، نیازمند دقت و حوصله زیادی است.
اگر جزو دسته افرادی هستید که می‌خواهید با آرامش و دقت بیشتری درباره خرید بیمه عمر تصمیم بگیرید، می‌توانید از بیمیتو کمک بگیرید. بیمیتو یک اپلیکیشن و وب‌سایت برای مقایسه و خرید اینترنتی بیمه است؛ برای آنکه از شرایط بیمه عمر ایران یا هر بیمه عمر دیگری اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید با استفاده از استعلام آنلاین بیمه عمر بیمیتو به چند سؤال ساده پاسخ دهید و در لحظه و بدون نیاز به مراجعه حضوری یا تماس تلفنی یا …، جدول بیمه عمر خود را مشاهده کنید.
ضمناً در استفاده از بیمیتو دست شما برای ایجاد تغییرات باز است و می‌توانید نتیجه تغییراتی را که می‌خواهید ایجاد کنید، در لحظه ببینید؛ نگران نباشید! کار اینجا تمام نمی‌شود. اگر قصد خرید بیمه عمر را داشته باشید نیز می‌توانید با بیمیتو آنلاین اقدام کنید.
ضمناً به این نکته توجه کنید که هر چند اکثر نمایندگان بیمه ایران، بیمه عمر مان را پیشنهاد می‌کنند ولی بهتر است قبل از خرید بیمه عمر شرایط و جزئیات آن را به‌طور کامل بررسی کنید؛ زیرا طرح‌های مختلف این بیمه در مواردی اختلافات زیادی باهم دارند.
قبل از خرید بیمه عمر حتماً جزئیات بیمه‌نامه را به‌دقت مطالعه کنید.

2-بیمه ایران

تأسیس

پانزدهم آبان‌ماه تاریخی است به یادماندنی درصنعت بیمه کشور . در سال 1314 ، در چنین‌روزی، شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی و دولتی تأسیس شد و به عنوان بنیانگذار صنعت بیمه در کشور آغاز به کارکرد. آغاز فعالیت بیمه ایران (14 آبان 1314) را به تعبیری می توان ملی شدن صنعت بیمه تلقی کرد. بیمه ایران از آذرماه 1314 صدور بیمه نامه در رشته‌های مختلف را آغاز نمود و ظرف یک سال در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، همدان، اهواز و بوشهر نمایندگی تأسیس کرد. همزمان تعدادی از دانشجویان رشته‌های اقتصادی و تجارت برای آموختن فنون بیمه به خارج از کشور اعزام شدند. شرکت بیمه ایران موفق شد در همان سال نخست فعالیتش ،62% بازار بیمه کشور را در اختیار بگیرد و سهم مؤسسات خارجی را از 100% به 38% کاهش دهد. بیمه ایران همچنین درصد واگذاری اتکائی را از حدود 90% به 44% تقلیل داد و با کاهش نرخ حق بیمه در برخی از رشته‌‌ها به حدود50%،‌ در گسترش و توسعه بیمه نقش مؤثری را ایفا کرد بطوری که امروز نه تنها درسراسر کشور، بلکه درکشورهای اروپایی و آسیایی، بویژه در خاورمیانه نامی پر آوازه و آشناست .

تاریخچه بیمه ایران

در اولین روزی که شرکت سهامی بیمه ایران شروع بکار کرد مرحوم داور وزیر مالیه وقت که در حقیقت باید تاسیس شرکت سهامی بیمه ایران را تا اندازه زیادی مرهون علاقه و پشتکار او دانست خطاب به کارمندان بسیار معدود شرکت چنین گفت : ” من به شرکت بیمه جدید التاسیس به اندازه بانک ملی ایران علاقمندم و اهمیت این شرکت برای کشور به اندازه بانک ملی است. سعی کنید تشکیلات منظم و درستی داشته باشید و حتی از اول به تاسیس شعب در خارج کشور مثل بغداد و کراچی و بمبئی اقدام نمائید و کارمندان تحصیل کرده داشته باشید و آنها را برای فعالیت حاضر نمائید. البته اسم این شرکت به زودی در تمام دنیا معروف خواهد شد. ” بعدازاین نطق کوتاه و موثر مرحوم داور تقاضا کرد که برای اولین بار منزل خود او بوسیله شرکت سهامی بیمه ایران بیمه شود و بدین ترتیب اولین بیمه نامه آتش سوزی در تاریخ 14 آبان ماه 1314 به نام مرحوم داور صادر گردید. تاریخ مزبور در تاریخ اقتصادی کشور اهمیت خاصی دارد. چون موسسات بیمه هر کشوری از ارکان اولیه اقتصادی آن کشور به شمار میرود و عمل بیمه در تمام دنیا ملاک درجه ترقی و تنزل اقتصادی است. قسمتی از خاطرات آقای عبدالحمید شمس سرپرست اداره خسارت در سال 1332 تحت عنوان ” شرکت بیمه ایران چگونه بوجود آمد ” … درابتدای کار، شرکت محل معینی نداشت. درخیابان لاله زار محل فعلی سینما خورشید در قسمت زیر زمین آن ، دو اطاق تاریک و مرطوب تحویل ما گردید که در آنجا مشغول کار شویم. خوب به خاطر دارم که در آن روزگار ( اول دی ماه 1314 ) فقط آقای سرکیاس ( عضو هیئت مدیره وقت ) و دو نفر خانم ماشین نویس و نگارنده شروع به کار کردیم. در آن زمان برای تامین سرمایه اولیه شرکت و تبدیل مقداری کاغذ به پول که برای شرکت نهایت ضرورت را داشت کوشش می کردیم. صبح اول وقت کیف من از طلبهای تثبیت غله پر می شد و برای وصول آن عازم می شدم و در مراجعت چکی همراه داشتم. آقای مدیرعامل تشکر و تشویق می کردند و خانم های همکار چای و شیرینی تعارف می کردند و همین تشویق ها خستگی هارا به نشاط مبدل می کرد و باز بعدازظهر مجدداً برای وصول طلب ها می رفتم. از جمله سرمایه ابتدایی شرکت سهامی بیمه ایران اراضی باغ فردوس بوده است که به این شرکت واگذار شده بود تا از فروش اقساطی آن سرمایه اولیه تامین شود و مورد دیگر طلب های سازمان غله به دولت بوده است که به طریق فوق دریافت می شد و در مجموع 34.298 میلیارد ریال سرمایه اولیه شرکت تامین شد.

3-بیمه عمر ایران چیست؟

بیمه عمر یکی از انواع بیمه اشخاص است که علاوه بر ارائه‌ پوشش‌هایی برای زمان حیات، پوشش‌های مخصوص در مقابل خطرهای فوت نیز دارد و شخص بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت مبلغی به عنوان حق‌بیمه و انتخاب پوشش‌های مورد نظر، بیمه عمر مناسب خود را از شرکت بیمه تهیه کند.
بیمه عمر ایران

در بیمه عمر، بیمه‌گذار در صورت حیات از مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شود و در صورت فوت هم خانواده و ذی‌نفعان او از مزایای مختلفی برخوردار‌ می‌شوند.

این بیمه را می‌توان به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نیز معرفی کرد که برای افراد آینده‌نگر بسیار مفید خواهد بود. به نحوی که‌ می‌توان گفت خرید بیمه عمر به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت مزیت‌های بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک داراست.

انواع بیمه عمر ایران

بیمه عمر با توجه به شرایط و نیازهای ‌بیمه‌گذاران و همچنین سیاست‌های شرکت بیمه، در قالب رشته‌های مختلفی ارائه‌ می‌شود. انواع بیمه عمر شامل بیمه‌های تمام عمر، بیمه عمر زمانی، بیمه‌ عمر و سرمایه‌گذاری، انواع طرح‌های آتیه برای کودکان، بیمه‌های مستمری و بازنشستگی و بیمه‌های عمر گروهی می‌باشد.
البته همه بیمه‌های مذکور توسط تمامی شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود اما در میان رشته‌های مختلف بیمه‌ای‌ می‌توان گفت که بیمه عمر و سرمایه‌گذاری جامع‌ترین و پرطرفدارترین بیمه عمر در ایران است.

پوشش‌های بیمه عمر ایران

پوشش‌های بیمه عمر را‌ می‌توان به دو دسته پوشش‌های اصلی و تکمیلی تقسیم کرد.
پوشش‌های اصلی بیمه عمر شامل پوشش‌ فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه است. به این معنی که شرکت بیمه وظیفه دارد در صورت فوت ‌بیمه‌گذار به صورت طبیعی یا در اثر حادثه، بر اساس شرایط ‌بیمه‌نامه به ذی نفعان او غرامت پرداخت کند.
پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه ممکن است متفاوت باشد اما به صورت کلی این پوشش‌ها شامل موارد زیر است:
دریافت وام بدون ضامن
پوشش بیماری‌های خاص (انواع سرطان، پیوند اعضا، سکته قلبی، سکته مغزی و عمل قلب)
پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی
پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی و…


محاسبه بیمه عمر ایران

در محاسبه آنلاین بیمه عمر ایران میزان حق‌بیمه عمر کاملا به دلخواه شخص بیمه‌گذار می‌باشد.
همچنین با انتخاب پوشش‌های متفاوت توسط شخص بیمه‌گذار میزان حق‌بیمه پرداختی تغییری نخواهد کرد، ولی میزان اندوخته‌ی نهایی شخص تغییر‌ می‌کند. به این صورت که با انتخاب پوشش‌های بیشتر میزان اندوخته‌ی نهایی فرد کاهش پیدا خواهد کرد.
بیمه ایران عمر

در مجموع‌ می‌توان گفت که در محاسبه آنلاین بیمه عمر ایران و میزان اندوخته نهایی آن، عوامل زیر تأثیرگذار هستند:
میزان حق بیمه
نحوه پرداخت حق بیمه
میزان افزایش حق بیمه به صورت سالانه
مدت ‌بیمه‌نامه‌
سن بیمه‌شده
بهترین بیمه عمر

بهترین بیمه عمر با توجه به هدف هر فرد از خرید آن متفاوت می‌باشد.
بهترین بیمه عمر برای افرادی که آن را صرفا جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت خریداری می‌کنند، بیمه عمری است که حداکثر میزان حق‌بیمه پرداختی، حداقل پوشش‌های بیمه‌ای و حداکثر میزان سوددهی را داشته ‌باشد. همچنین برای آن دسته از افرادی که بیمه عمر را با توجه به مفهوم بیمه‌ای آن خریداری می‌کنند، بیمه عمری بهتر است که پوشش‌های کامل‌تر و مناسب‌تری را ارائه‌ می‌دهد.
برای انتخاب بیمه‌ای مناسب از میان همه شرکت‌های ارائه دهنده بیمه عمر، به مشاوره‌ای دقیق و کامل نیاز خواهید داشت که مشاوران مدیر بیمه به صورت کاملا بی طرفانه شما را در انتخاب بهترین بیمه عمر راهنمایی خواهند کرد.


7-بیمه عمر ایران جدول

بطور کلی در بیمه عمر بخصوص بیمه عمر مان جداول با انسان صحبت می کنند،در واقع وقتی برای سوالات متداول بیمه عمر خود پاسخ قانع کننده ای یافتید،می بایست به مذاکره با کارشناسان بیمه عمر بپردازید ، وقتی پیشنهاد بیمه عمر مان خود را پر نمودید جدولی در اختیار شما نهاده می شود که که بر اساس توان پرداخت شما ، وضعیت سلامتی ، وضعیت ژنتیکی و حتی قد و وزن جدولی در اختیار شما نهاده خواهد شد که اصطلاحا به آن جدول بیمه عمر می گویند.
جدول بیمه عمر ایران

8-شرایط بیمه بازنشستگی بیمه ایران

بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله ایران
یکی از طرح‌های پرطرفدار بیمه عمر ایران، بیمه بازنشستگی ایران است. هر فردی می‌تواند با پرداخت حق بیمه ماهانه به صورت ثابت و یا به صورت افزایشی اقدام به خرید بیمه عمر و بازنشستگی ایران نماید.
مدت بیمه عمر و بازنشستگی بیمه ایران حداقل ۱۰ سال است که اگر ده سال را انتخاب کنید وارد طرح بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله ایران خواهید شد.. به عبارت دیگر فرد بیمه شده باید حداقل ۱۰ سال پرداخت حق بیمه سالانه را انجام داده باشد تا بتواند مستمری ماهانه دریافت نماید و اگر مدت پرداخت حق بیمه کمتر از ۱۰ سال باشد شرکت بیمه هیچگونه خدماتی را ارائه نمی‌کند. البته این امکان برای فرد وجود دارد که مدت بیمه نامه را بیشتر از این بازه زمانی انتخاب کند که این کار باعث بالا رفتن اندوخته بیمه نامه شده و به نفع بیمه شده می‌باشد. سرمایه بیمه عمر ایران که در پایان مدت بیمه نامه در اختیار بیمه شده قرار می‌گیرد، می تواند به شکل یکجا و یا ماهانه به بیمه گذاران پرداخت شود. شرایط سنی که برای دریافت بازنشستگی در بیمه عمر ایران وجود دارد ، رسیدن به سن ۵۰ سالگی است و اگر سن فرد بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه کمتر از ۵۰ سال باشد، فقط اندوخته کل بیمه نامه به صورت یکجا به وی پرداخت می شود و نمی تواند به صورت مستمری از بیمه عمر خود استفاده نماید.


نکته ۱: با شروع پرداخت مستمری ماهانه در بیمه عمر ایران همه پوشش‌های بیمه عمر از بین می‌رود و فقط مستمری ماهانه برای وی پرداخت می شود.
نکته ۲: نحوه پرداخت مستمری می تواند به صورت مادام العمر و یا به صورت موقت باشد که هر دو شیوه دریافت مستمری بر اساس میزان اندوخته بیمه نامه انجام شود.


9-بهترین بیمه عمر کدام است


همه شرکت­‌های بیمه زیر نظر بیمه مرکزی هستند و بر اساس قوانین و شرایط بیمه مرکزی فعالیت می­‌کنند و در برخی از شرایط و پوشش‌­ها مشترک هستند ولی تفاوت­‌هایی در سقف پرداخت و یا میزان سود دهی و … بین آن‌ها وجود دارد. در این انتخاب هدف بیمه گذار از خرید بیمه عمر بسیار مهم است که به چه علت این بیمه نامه را خریداری می‌­کند؟ آیا پوشش‌­های بیمه عمر برای شما مهم است یا سرمایه گذاری این بیمه نامه؟ نحوه پرداخت خسارت شرکت بیمه در زمان خسارت چگونه است؟ برای انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری می‌توان چندین معیار مختلف را بررسی کرد:
بهترین بیمه عمر


بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری از نظر بیمه مرکزی

شاید بهترین راه برای اطمینان از انتخاب بیمه نامه، اعتماد کردن به بیمه مرکزی است که کدام شرکت بیمه را به عنوان برترین شرکت بیمه معرفی می‌کند. بیمه مرکزی هر ساله گزارشی را بر اساس سطح توانگری شرکت های بیمه منتشر می‌کند که در این گزارش توانگرترین شرکت های بیمه بر اساس سطح رضایت مشتریان، تعهداتی که در پرداخت سود دهی هر کدام از شرکت های بیمه دارد، میزان پاسخ گویی شرکت‌های بیمه در مقابل بیمه گذاران و … معرفی می‌کند. توانگرترین شرکت بیمه که بیمه ایران است در واقع بهترین شرکت بیمه از نظر بیمه مرکزی است.

10-محاسبه بیمه عمر ایران

در تمامی جدول های بیمه عمر و پس انداز بیمه ایران حق بیمه بصورت ضریب افزایش سالیانه 10% و سرمایه فوت 05% در نظر گرفته شده است.
محاسبه بیمه عمر

این ضریب افزایش به این دلیل است که تورمی که در کشور وجود دارد را تحت پوشش قرار بدهد تا 30 سال دیگر ، سرمایه ای که به شما پرداخت میشود به میزان تورم در آن سال، ارزش خود را حفظ کرده باشد. این ضریب از صفر تا بیست درصد قابل افزایش است.

11-بیمه عمر چیست

بیمه عمر بیمه‌ای است که تبلیغ آن را کم‌وبیش در جای‌جای شهر و فضای مجازی مشاهده می‌کنیم. اما آیا خرید این بیمه ارزش دارد؟ اصلاً این بیمه چه کاربردهایی برای ما می‌تواند داشته باشد؟ علاوه بر این سؤالات، سؤال‌های دیگری می‌تواند در این رابطه در ذهن ما پیش بیاید که بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد.

بیمه عمر چیست و انواع آن

بیمه عمر بیمه‌ای است که انواع فراوانی دارد و هر یک از این انواع کاربردهای بخصوصی دارد. در کل بیمه‌گزار با داشتن این بیمه در صورت حیات از مزایای متنوعی بهره‌مند می‌شود و اگر هم فوت کند، خانواده و ذی‌نفعان وی شامل مزایایی می‌شوند.

قراردادهای بیمه عمر غالباً طولانی‌مدت است و می‌تواند تا 30 سال هم باشد. بنابراین کسی که بیمه‌گزار بیمه عمر می‌شود تا مدت طولانی از پوشش‌های این بیمه برخوردار است و پس از آن نیز حتی می‌تواند از مزایای سرمایه‌گذاری در بیمه عمر استفاده کند. برای یافتن پاسخی بهتر برای سؤال بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد باید ابتدا با انواع بیمه‌های عمر آشنا شویم و ببینیم ماهیت هریک به چه صورت است.

انواع بیمه‌های عمر

همان‌طور که اشاره شد بیمه عمر دارای انواع مختلفی است که هریک دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. انواع بیمه‌های عمر عبارتند از:
بیمه عمر زمانی

این بیمه عمر فقط در صورت فوت بیمه‌گزار مزایایی برای ذی‌نفعان وی دارد و برای خود بیمه‌گزار در مدت حیاتش کاربردی ندارد. ماهیت این بیمه عمر بدین‌صورت است که بیمه‌گزار برای مدت مشخصی این بیمه را تهیه می‌کند؛ درصورتی‌که طی آن مدت مشخص فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعانش تعلق می‌گیرد؛ در غیر این صورت هیچ حقی به بیمه‌گزار و ذی‌نفعانش تعلق نمی‌گیرد.

بیمه تمام عمر

در این نوع از بیمه عمر، پس از فوت بیمه‌گزار سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی خواهد رسید.

بیمه عمر مانده بدهکار

این نوع از بیمه عمر کاربرد بسیار جالبی برای افرادی دارد که وام دریافت می‌کنند. با داشتن این بیمه درصورتی‌که بیمه‌گزار از نهادی وامی دریافت کرده باشد و قبل از اتمام اقساط آن فوت کند، بیمه الباقی اقساط وی را پرداخت خواهد کرد. با این وجود وثیقه بیمه‌گزار از بین نمی‌رود و به خانواده وی بعد از فوت فشاری وارد نمی‌شود.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

شاید این نوع از بیمه عمر اصلی‌ترین نوع آن باشد و شاید حتی بتوان در پاسخ به سؤال بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری را معرفی کرد و به بررسی مزایای آن پرداخت. این بیمه همان‌طور که از نام آن مشخص است بیشتر با هدف سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شود؛ علاوه بر اینکه پوشش‌های متنوعی هم می‌تواند داشته باشد. این نوع از بیمه عمر هم در صورت فوت و هم در صورت حیات بیمه‌گزار تا پایان قرارداد، مزایایی برای وی و خانواده‌اش دارد. بیمه‌گزار در پایان مدت قرارداد خود مبلغی را تحت عنوان اندوخته خود از شرکت بیمه دریافت می‌کند. این مبلغ حاصل پرداخت حق بیمه‌ها و سودی است که به آن‌ها تعلق گرفته است.
در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از پایان قرارداد خود فوت کند، مبلغی به‌عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی می‌رسد.

12-بیمه زندگی مان

مزایای بیمه زندگی مان

1 – از بدو تولد تا 65 سالگی می توانید بیمه نامه را برای خود یا خانواده تهیه نمایید .
2 – مدت قرار داد از 5 تا 55 سال قابل تنظیم می باشد.
3 – جهت صدور بیمه نامه تا سرمایه دویست وپنجاه میلیون ریال وتا سن 50 سالگی نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارید.
4 – برای جبران بخشی از آثار تورم ، می توانید حق بیمه و سرمایه خود را با نرخهای مشخص بصورت
سالانه تعدیل نمایید. همچنین بدینوسیله با افزایش سن ، پوششهای خود را بهبود بخشید.
5 – حق بیمه بصورت یکجا ،سالانه ، شش ماهه ، سه ماهه و ماهانه قابل پرداخت می باشد .
6- حداقل حق بیمه ماهانه پانصد هزار ریال و حداقل سرمایه ده میلیون ریال می باشد .
7- شما می توانید حداکثر سرمایه فوت به میزان دو میلیارد ریال را انتخاب نمایید.
8- شما می توانید از پوشش تکمیلی فوت بر اثر حادثه به میزان 3 برابر سرمایه بیمه نامه بهره مند شوید.
9 – حداکثر پوشش حادثه دو میلیارد ریال می باشد.
10- پوشش تکمیلی حادثه از 15 تا 70 سالگی قابل انتخاب می باشد.
11 – شما می توانید از پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی کامل و دائم
بهره مند گردید .
12- از کارافتادگی کامل و دائم عبارت است از ناتوانی کامل بیمه شده در اشتغال به هرگونه شغل که در اثر
بیماری و یا حادثه به وجود آمده و مورد تایید پزشک معتمد بیمه گر ویا پزشکی قانونی باشد .
13- پوشش تکمیلی معافیت ازپرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی به افرادی که سن آنان از
18 تا 59 سال می باشد ارائه می شود.
14- شما می توانید از پوشش تکمیلی بیماریهای تحت پوشش شامل سکته قلبی ، سکته مغزی،جراحی قلب
باز،سرطان، پیوند اعضای اصلی بهره مند گردید.
15- سرمایه قابل پرداخت پوشش تکمیلی بیماریها حداکثر دویست میلیون ریال می باشد. سرمایه پوشش های
تکمیلی برای بیماری سرطان حداکثر سیصد میلیون ریال می باشد
16 – سرمایه پوشش تکمیلی بیماریها ، به صرف ابتلا و بدون نیاز به ارائه هزینه های پزشکی قابل پرداخت می باشد.
17 – در طول مدت قرارداد فقط یک بار می توان از پوشش تکمیلی بیماریها و یک بار بیماری سرطان استفاده نمود.
18- پوشش تکمیلی بیماریها از سن15 تا 59 سال ارائه می شود.
19 – حق بیمه پوششهای اضافه از محل حق بیمه اصلی کسر می شود .
20- شما می توانید پس از سال دوم به میزان 90 درصد اندوخته بیمه نامه جامع زندگی خود وام دریافت
نمایید .
21- امکان برداشت از اندوخته وجود دارد .
22 – شما می توانید ذخیره انباشته شده بیمه جامع زندگی خود را در پایان قرارداد بصورت یکجا
دریافت نموده و یا آنرا تبدیل به بیمه مستمری بازنشستگی نمایید.
23 – سود تضمین شده سالیانه بیمه جامع زندگی ایران 18 درصد به مدت 5 سال می باشد.
24- پوشش اضافی پرداخت غرامت درصورت نقص عضو و یا از کارافتادگی دائم کلی و جزئی در اثر حادثه حداکثر تا ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
25- پوشش پرداخت هزینه های پزشکی ناشی از وقوع خطرات مشمول بیمه های حوادث، حداکثر تا ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ریال
26- پوشش مستمری سالیانه ازکارافتادگی به میزان ۱ تا ۳ برابر آخرین حق بیمه پرداختی سالیانه به مدت ۱۰ سال درصورت از کارافتادگی کامل و دائم بیمه گذار به علت حادثه


بیمه مان

بیمه مان ایران – ویژگیهای بیمه زندگی مان

1- پوشش رایگان فوت در اثر حادثه، حداکثر تا سقف ۰۰۰‚۰۰۰‚۵۰ ریال و به مدت ۷ روز در فاصله زمانی فیمابین تکمیل پرسشنامه و صدور بیمه نامه زندگی مان
2- پوشش تکمیلی رایگان آخرین سال حیات
3 – امکان پرداخت وجهی مازاد بر حق بیمه مقرر، به عنوان آورده اولیه به بیمه گر در شروع قرارداد جهت تقویت ارزش بازخریدی بیمه نامه
4- امکان ادامه پوشش اصلی بیمه نامه درصورت تاخیر یا عدم پرداخت حق بیمه و تامین حق بیمه پرداخت نشده از محل ذخایر ریاضی بیمه نامه
5- چنانچه بیمه شده از نظر پزشکی در سال آخر عمر خود باشد و در اصطلاح عام پزشکان وی را جواب کرده باشند.مبلغ بیست در صد کل سرمایه ، بعنوان هزینه های احتمالی به استفاده کنندگان پرداخت می گردد

13-مبلغ بیمه عمر چقدر است

در واقع بر خلاف بیمه های ثالث و بدنه و غیره ، بیمه عمر یک نرخ ثابت و مشخص ندارد و هر کس با توجه به شرایط مالی و درآمدی خود میتواند این بیمه نامه را تهیه کند.گاهی به مشتریانی برمیخورم که میگویند بیمه نامه عمر با مقدار x تومان کافی نیست و باید بودجه ام به y تومان افزایش بیاید تا پوشش ها و سرمایه ام بیشتر شود. در صورتیکه این فکر کاملا اشتباه است.

چرا که خرید بیمه عمر یک ضرورت است. یک نیاز برای همه ماست و میتوانید با اولویت بندی در مخارج و هزینه هایتان ، بیمه عمر با حق بیمه مناسب خود بخرید. و یا از طریق کم کردن مخارج غیرضروری ، حق بیمه خود را بپردازید. البته شما میتوانید با هر مقداری شروع کنید و کم کم مقدار آن را افزایش دهید. بر اساس تجربه کارشناسان و محققان ، هر شخص باید 10% از درآمد خود را پس انداز کند تا در آینده وضعیت مالی خوب و رفاه کامل داشته باشد. در بیمه عمر نیز تنها 10% از درآمدتان کافی است.

14-دریافت شناسه پرداخت بیمه عمر ایران

از طریق سایت بیمه ایران و وارد کردن مشخصات می توانید شناسه پرداخت بیمه عمر ایران را دریافت کنید.


15-پرداخت اقساط بیمه ایران بانک تجارت
16-بانک ملت بیمه عمر

پرداخت بیمه عمر ملت

بعدازاینکه قرارداد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری را با این شرکت بیمه امضا کردید باید حق بیمه‌ را به‌صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کنید و دنبال بهترین گزینه‌ باشید که این روند را برای شما راحت و بی‌دردسر کند تا بتوانید در منزل یا محل کار پرداخت اقساط بیمه عمر بانک ملت خود را انجام دهید. بیمه ما به دنبال این است که این روند را برای بیمه‌گزاران خود ارائه دهد. شما می‌توانید با روش‌های مختلف اقساط بیمه عمر بانک ملت خود را بدون اینکه حتی بخواهید از منزل خارج شوید یا درخواست مرخصی دهید پرداخت کنید.

17-بیمه جامع عمر ایران

تعاریف :
بیمه گر : شرکت سهامی بیمه ایران.
بیمه شده : شخص حقیقی که فوت یا حیات او موضوع این قرارداد بوده، سن و سلامتی او اساس محاسبه حق بیمه قرار گرفته و مشخصات وی در قرارداد بیمه درج گردیده است.


بیمه گذار : شخص حقیقی یا حقوقی که با بیمه گر قرارداد بیمه را منعقد و پرداخت حق بیمه را تعهد می نماید. بیمه گذار و بیمه شده ممکن است یک نفر باشد، در غیر این صورت رضایت کتبی بیمه شده الزامی است. مگر در مواردی که بیمه شده اهلیت قانونی نداشته باشد، در این صورت اظهارات ولی یا قیم قانونی او قابل استناد خواهد بود.
استفاده کننده : شخص حقیقی یا حقوقی که قرارداد بیمه به نفع او منعقد می گردد و حق استفاده از مزایای بیمه نامه را دارد.
موضوع بیمه : فوت یا حیات بیمه شده که تابع شرایط خصوصی مندرج در بیمه نامه می باشد.

ماده 1 – اساس قرارداد :
اظهارات کتبی بیمه گذار و بیمه شده در برگ پیشنهاد بیمه ، ضمایم احتمالی آن، گزارش پزشک معاینه کننده ( که جزء لاینفک بیمهنامه می باشند ) اساس قرارداد را تشکیل می دهد که مورد توافق بیمه گر و بیمه گذار می باشد.
هرگاه در مورد سوابق روحی و جسمی که بوسیله معاینه پزشکی قابل تعیین نیست و پزشک ناچار است به اظهارات بیمه شده قناعت کند، احراز گردد که اظهارات بیمه شده در این موارد بطور عمد یا سهو مطابق با حقیقت نبوده و یا از ابراز مطالبی که در وضع قرارداد بیمهمؤثر باشد خودداری نموده است، بیمه گر حق و اختیار دارد حسب مورد به یکی از طرق زیر عمل نماید :
چنانچه موارد خلاف اظهار شده از جانب بیمه شده به گونه ای باشد که بیمه گر درصورت علم به آن، از انعقاد قرارداد خودداری می نمود،‌ بیمه گر نسبت به فسخ قرارداد اقدام و ذخیره ریاضی ایجاد شده تا تاریخ فسخ را به بیمه گذار مسترد می دارد.
درصورتی که بیمه گر قبل از وقوع خطر به اظهار خلاف واقع بیمه شده پی برد، می تواند قرارداد را فسخ و یا اینکه درصورت تمایلبیمه گذار به پرداخت حق بیمه اضافی، آن را ادامه دهد. درصورت فسخ بیمه نامه ذخیره ریاضی ایجاد شده تا تاریخ فسخ ، به بیمهگذار مسترد می گردد.
درصورتی که بیمه گر بعد از وقوع خطر به اظهارات خلاف واقع و یا کتمان حقایق از سوی بیمه شده پی برد، تعهدات بیمه گر متناسب با ذخیره ریاضی تشکیل شده پس از کسر حق بیمه اضافی متعلقه، از تاریخ شروع قرارداد، تعدیل می یابد.
تبصره: باتوجه به اینکه پیشنهاد بیمه توسط بیمه شده به امضا رسیده است، اظهار ات کتبی و مندرجات مربوط به اطلاعات وی بعنوان مستندات قطعی و لازم الاجرا برای بیمه گذار محسوب می شود.
قرارداد بیمه و همچنین آثار مترتب بر آن پس از امضای بیمه نامه از جانب بیمه گر و با پرداخت حداقل اولین قسط حق بیمه همزمان با صدور بیمه نامه از سوی بیمه گذار تحقق پیدا می کند.
حدود مسئولیت و تعهدات بیمه گر ، بیمه گذار و بیمه شده و همچنین نحوه استفاده از مزایای بیمه در بیمه نامه معین و مشخص شده است و هرگونه تغییر در شرایط قرارداد به موجب اوراق الحاقی خواهد بود که بنا به تقاضای بیمه گذار و تأیید بیمه شده، پس از موافقتبیمه گر صادر می شود و این اوراق الحاقی جزء لاینفک قرارداد بیمه است. اوراق الحاقی از تاریخ صدور معتبر بوده، مگر آنکه تاریخ دیگری از سوی بیمه گذار درخواست شده ، به تأیید بیمه گر رسیده و در اوراق الحاقی درج شده باشد.
چنانچه مفاد و مطالب غیرچاپی مندرج در بیمه نامه و ضمائم آن با شرایط مورد توافق مطابقت نداشته باشد، بیمه گذار می تواند ظرف مدت سه هفته از تاریخ صدور بیمه نامه و ضمائم آن تقاضای تصحیح آن را بنماید. پس از سپری شدن این مدت مندرجات اسناد مزبور مورد تصدیق و قبول بیمه گذار تلقی خواهد شد.
ماده 2 – لزوم اجرای قرارداد :
مفاد و شرایط این قرارداد جز درمورد ثبوت تقلب با رعایت بند 3 ماده یک برای طرفین لازم الاجرا است و به هیچ وجه قابل اعتراض نخواهد بود.

ماده 3 – پرداخت حق بیمه :
حق بیمه به سه روش سالانه، ‌ماهانه و یکجا پرداخت می گردد که بنا به تقاضای بیمه گذار یکی از سه روش در بیمه نامه درج می شود.

تبصره 1:
حق بیمه به اقساط سالانه، می بایست در اول هر سال بیمه ای قرارداد پرداخت شود و سررسید آن روز و ماه شروع بیمه نامه می باشد.
تبصره 2: حق بیمه یکجا باید بطور کامل در شروع قرارداد پرداخت شود.
تبصره 3:

پرداخت حق بیمه درصورتی معتبر خواهد بود که به حساب شرکت واریز و در مقابل اخذ قبض رسمی شرکت انجام یا به روش دیگری که بیمهگر تعیین می نماید صورت پذیرد.
تبصره 4: ضرب الاجل پرداخت هر یک از اقساط حق بیمه حداکثر مدت سی روز از تاریخ سررسید می باشد.
ماده 4 – تأخیر در پرداخت حق بیمه :
درصورتی که پرداخت اقساط حق بیمه بیش از سی روز به تأخیر افتد به یکی از طرق زیر رفتار خواهد شد :
درصورت فوت بیمه شده : بیمه گر باید برای تأمین خطر فوت بیمه شده، حق بیمه خطرفوت بعلاوه هزینه های اداری و بیمه گری را به طور کامل از ذخیره ریاضی ایجادشده بیمه نامه تا تاریخ فوت کسر نموده و تا زمانی که ذخیره ریاضی برای تأمین این هزینه ها کافی باشد، پوشش خطر فوت بیمه نامه با تعهد سرمایه فوت در تاریخ وقوع بعلاوه مانده ذخیره ریاضی ( ذخیره ریاضی پس از کسر هزینه های مذکور ) به قوت خود باقی می ماند. در غیر اینصورت پوشش خطر فوت بیمه نامه ملغی گردیده و بیمه گر تعهدی برای پرداخت سرمایه فوت بیمه شده نخواهد داشت لیکن ذخیره ریاضی ایجاد شده تا تاریخ فوت را به استفاده کننده پرداخت می نماید.
درصورت حیات بیمه شده : چنانچه بیمه گذار تقاضای بازخرید نماید، بیمه گر ارزش بازخرید بیمه نامه را تا تاریخ آخرین سررسید حق بیمهپرداخت شده، به بیمه گذار مسترد می دارد.
ماده 5 – برقراری مجدد بیمه نامه :
بیمه گذار قبل از بازخرید بیمه نامه می تواند با پرداخت حق بیمه های معوقه و هزینه دیرکرد مربوطه، بیمه نامه را با شرایط قبلی ادامه دهد.

تبصره 1:
چنانچه حق بیمه بیمه نامه بیش از یکسال به تعویق افتاده باشد بیمه گذار قبل از پرداخت حق بیمه معوقه می بایست فرم درخواست ادامهبیمه نامه را تکمیل و پس از تأیید پزشک معتمد و موافقت بیمه گر، حق بیمه معوقه و هزینه دیرکرد مربوطه را پرداخت نماید. در اینصورت حق انجام معاینه پزشکی از بیمه شده با هزینه بیمه گذار برای بیمه گر محفوظ خواهد بود.

تبصره 2:
درصورت اعلام اضافه نرخ پزشکی توسط پزشک معتمد بیمه گر، ذخیره ریاضی بیمه نامه متناسب با حق بیمه حاصل از اضافه نرخ مذکور، تقلیل خواهد یافت.

ماده 6 – بازخرید :
درصورت تقاضای بیمه گذار مبنی بر انصراف از ادامه قرارداد بیمه، بیمه گر بیمه نامه را که قبلاً به رؤیت بیمه گذار رسیده است، مطابق ارزش بازخرید مندرج در جدول پیوست بیمه نامه و با رعایت بند 2 ماده 4 بازخرید می نماید.

ماده 7 – اعطای وام به اعتبار بیمه نامه :
بیمه گذار می تواند پس از گذشت دو سال از شروع بیمه نامه و پرداخت دو سال حق بیمه، معادل 90% مبلغ ارزش بازخرید تقاضای دریافت وام از محل بیمه نامه خود نماید در این صورت تعهدات بیمه گر به میزان وام پرداختی و سود متعلقه آن، مادام که تصفیه نشده است تقلیل می یابد.

ماده 8 – تغییرات بیمه نامه :
بیمه گذار میتواند با موافقت بیمه گر، پس از گذشت حداقل یک سال از شروع بیمه نامه و در ابتدای هر سال بیمه ای، تقاضای تغییر در سرمایه فوت، حق بیمه، ضرایب تعدیل آنها و مدت بیمه را با رعایت سایر شرایط قرارداد نماید.

ماده 9 – انتقال بیمه نامه :
بیمه گذار می تواند این بیمه نامه را به شخص دیگری منتقل نماید که انتقال مزبور باید براساس تکمیل فرم مربوطه و با موافقت کتبیبیمه شده و بیمه گر انجام پذیرد.
تبصره: بیمه شده در هر صورت قابل تغییر نخواهد بود.
اگر بیمه گذار و بیمه شده دو نفر باشند‌، درصورت فوت بیمه گذار یا انتقال قرارداد بیمه به دیگری، چنانچه ورثه یا منتقل الیه کلیه تعهداتی را که به موجب قرارداد بیمه به عهده بیمه گذار بوده است، در مقابل بیمه گر اجرا نمایند قرارداد بیمه به نفع ورثه یا منتقل الیه به اعتبار خود باقی می ماند. معهذا ورثه و یا منتقل الیه حق فسخ قرارداد را طبق شرایط عمومی این بیمه نامه خواهند داشت.
درصورت انتقال بیمه نامه به شخص دیگر، انتقال دهنده مسئول پرداخت کلیه اقساط حق بیمه معوق تا تاریخ انتقال در مقابل بیمه گر خواهد بود.
اگر ورثه بیمه گذار متعدد باشند هر یک از آنها نسبت به تمام حق بیمه در مقابل بیمه گر مسئولیت تضامنی خواهند داشت به نحوی که هرگاه یکی از آنها حق بیمه سهم خود را نپردازد، هیچکدام نخواهند توانست از مزایای قرارداد بیمه استفاده کنند.
ماده 10 – حقوق استفاده کننده :
بیمه گذار حق دارد در طول مدت قرارداد بیمه، استفاده کننده بیمه نامه را با موافقت کتبی بیمه شده و یا ولی قانونی وی،‌ در بیمه نامه تغییر دهد. در این صورت بیمه گذار موظف است مراتب را کتباً‌ با ذکر نام و نام خانوادگی، ‌شماره شناسنامه، ‌کد ملی، نسبت هر یک از استفاده کنندگان با بیمه شده و درصد سهم هریک از آنها به بیمه گر اطلاع دهد.
استفاده قانونی از سرمایه بیمه از تاریخ فوت بیمه شده یا انقضای مدت قرارداد بیمه شروع می شود ولی اگر بیمه گذار بابت آن وجهی دریافت کرده و یا نسبت به آن با بیمه گر معامله نموده باشد، تعهدات بیمه گر به نسبت وجه مزبور تقلیل خواهد یافت.
سرمایه فوت از تاریخ فوت بیمه شده متعلق به ورثه قانونی وی است مگر آنکه قبلاً‌ در سند بیمه نامه و یا اوراق الحاقی، ‌استفاده کننده دیگری قید شده باشد که در این صورت سرمایه فوت متعلق به شخص یا اشخاصی خواهد بود که در سند بیمه نامه و یا اوراق الحاقی نام آنها ذکر شده است.
چنانچه بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد، سرمایه ایجاد شده در تاریخ انقضای بیمه متعلق به شخص بیمه شده می باشد مگر آنکه قبلاً در سند بیمه نامه و یا اوراق الحاقی، ‌استفاده کننده دیگری قید شده باشد که در این صورت سرمایه مذکور متعلق به شخص یا اشخاصی خواهد بود که در سند بیمه نامه و یا اوراق الحاقی نام آنها ذکر شده است.
ماده 11 – خطرات متمم :
موارد زیر درصورتی که با شرایط خصوصی این قرارداد مغایرت نداشته باشد قابل اجرا خواهد بود :
خطر مسافرت :هیچ یک از خطرات ناشی از هدایت یا سرنشینی وسایل نقلیه ( هوایی، زمینی، ریلی و دریایی ) در مسابقات، پروازهای اکتشافی، هرنوع تمرین و آموزش غواصی، پرواز هوایی، پرش با چترنجات ( سقوط آزاد )، هدایت کایت یا سایر وسایل پرواز بدون موتور، مشمول این قرارداد نمی باشد. درصورت بروز خطر و فوت بیمه شده در این موارد، بیمه گر فقط مبلغ ذخیره ریاضی را تا روز حادثه پرداخت خواهد نمود.
خطر جنگ : درصورتی که بیمه شده در نتیجه عملیات تعرضی و تدافعی و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی در مقابل نیروی مهاجم داشته باشد فوت نماید، بیمه گر فقط ذخیره ریاضی بیمه نامه را تا روز حادثه می پردازد. چنانچه بیمه شده به عنوان نظامی و یا در تشکیلات نظامی تحت هر عنوان به عملیات جنگی اعزام شود، بیمه نامه از تاریخ اعزام بیمه شده به حالت تعلیق درخواهد آمد حتی اگربیمه گر در اثر عدم اطلاع از وضع بیمه شده به دریافت حق بیمه ادامه داده باشد. در این صورت چنانچه به هر علتی خطری پیش آید،بیمه گر فقط ذخیره ریاضی بیمه نامه را تا روز تعلیق خواهد پرداخت و حق بیمه های اضافه دریافتی احتمالی از تاریخ تعلیق مسترد خواهد شد.
بیمه نامه معلق،‌ شش ماه پس از ختم عملیات جنگی و یا بازگشت بیمه شده از حالت لشگری به حالت کشوری و با در نظر گرفتن شرایط ماده 5 این قرارداد، به وضعیت عادی (اولیه) تبدیل می شود.
تبصره: عملیات پلیسی از هر قبیل در حکم عملیات نظامی محسوب می گردد.
ماده 12 – استثنائات بیمه نامه :
خطر های زیر در تعهد بیمه گر نمی باشد:
درصورتی که بیمه شده در اثر خودکشی یا اقدام به خودکشی در طول سه سال اول از تاریخ شروع قرارداد بیمه و یا از تاریخ برقراری مجدد، فوت نماید فقط ذخیره ریاضی بیمه نامه به استفاده کنندگان پرداخت می شود مگر اینکه وراث قانونی بیمه شده با دلایل متقن ثابت نمایند که خودکشی غیر ارادی بوده است.
درصورتی که استفاده کننده یا بیمه گذار تعمداً به طور مستقیم یا غیر مستقیم موجبات مرگ بیمه شده را فراهم آورند، فقط ذخیره ریاضی بیمه نامه به سایر استفاده کنندگان به نسبت تعیین شده در بیمه نامه یا درصورت عدم اعلام استفاده کننده، متناسب با سهم الارث به وراث قانونی، پرداخت خواهد شد.
چنانچه بیمه شده در اثر شرکت در فعالیتهای مجرمانه فوت کند، بیمه گر هیچ گونه تعهدی برای پرداخت سرمایه فوت نخواهد داشت. مگر آنکه در مراجع قانونی اثبات شود که بیمه شده قصد دفاع مشروع از خود را داشته یا مشارکت در فعالیت مجرمانه به وی تحمیل شده باشد.
ماده 13 – پرداخت سرمایه :
سرمایه بیمه شده پس از دریافت اسناد و مدارک مشروح زیر تسویه و در قبال رسیدی که دارای امضای مصدق باشد، به استفاده کننده پرداخت خواهد شد :

< >بیمه نامه و اوراق الحاقی ضمیمه آن.قبوض رسید حق بیمه های پرداختی
علاوه بر مدارک فوق :
پرداخت سرمایه ایجاد شده در پایان مدت بیمه نامه در صورت حیات بیمه شده، موکول به ارائه رونوشت مصدق شناسنامه « استفاده کننده درصورت حیات بیمه شده » است که باید به بیمه گر ارائه شود.
در صورت فوت بیمه شده، برای پرداخت سرمایه فوت مراتب باید به صورت کتبی با ذکر علت آن در اولین فرصت حداکثر ظرف مدت یکماه ( مگر در موارد غیرعادی ) ‌از طرف استفاده کننده یا بیمه گذار بیمه نامه به اطلاع بیمه گر برسد و متعاقباً مدارک زیر برای رسیدگی در اختیار بیمه گر قرار گیرد:
گواهی رسمی فوت.
گواهی مشروح آخرین پزشک معالج که در آن علت بیماری، شرح و سیر آن ذکر شده باشد و در صورت عدم معالجه، مدارک مثبته حاکی از بیماری یا علل فوت ، به هزینه استفاده کننده تهیه و ارایه گردد.
درصورتی که فوت بر اثر حادثه باشد، گزارش حادثه که توسط مراجع قانونی ذیصلاح تهیه شده است.
ارائه گواهی انحصار وراثت، درصورتی که استفاده کنندگان در بیمه نامه و اوراق الحاقی مشخص نشده باشد.
چنانچه بیمه شده مشمول معافیت از پرداخت حق بیمه بعلت از کارافتادگی طبق شرایط الحاقی شماره یک باشد، ارائه مدارک لازم طبق نظر پزشک معتمد بیمه گر در صورت از کار افتادگی بیمه شده.
ماده 14 – فقدان بیمه نامه و قبوض حق بیمه :
درصورتی که بیمه نامه و یا قبوض آن مفقود شود بیمه گذار موظف است بلافاصله ‌مراتب را به صورت کتبی به اطلاع بیمه گر برساند و بیمهگر پس از حصول اطمینان از فقدان آن، المثنی بیمه نامه و قبوض پرداخت نشده آن را صادر و در اختیار بیمه گذار قرار خواهد داد.

ماده 15 – نشانی قانونی ، تغییر محل اقامت ، نماینده در ایران :
اقامتگاه بیمه گذار و یا نماینده او در ایران برای بیمه گر نشانی قانونی و رسمی است.
بیمه گذار موظف است تغییر محل اقامت و آخرین نشانی کامل خود را به صورت کتبی ‌به بیمه گر اطلاع دهد.
هرگاه بیمه گذار خارج از ایران اقامت نماید باید یک نفر مقیم ایران را به بیمه گر معرفی کند که در کارهای مربوط به بیمه عمر نماینده او باشد و بیمه گر نامه های مربوطه را به عنوان و نشانی نامبرده ارسال نماید.
درصورت عدم رعایت مقررات فوق، ارسال مکاتبات بیمه گر به آخرین نشانی بیمه گذار در ایران که بیمه گر از آن مطلع می باشد دارای اعتبار قانونی خواهد بود.
کلیه مکاتبات بیمه گذار و نماینده او در رابطه با این قرارداد با ذکر شماره بیمه نامه باید به آدرس واحد اجرایی صادر کننده بیمه نامه فرستاده شود.
ماده 16 – مرور زمان :
مرور زمان کلیه دعاوی حقوقی ناشی از این قرارداد بیمه به مدت 2 سال از تاریخ وقوع خطر مورد بیمه می باشد.

ماده 17 – حل اختلاف :
کلیه اختلافات موضوع این قرارداد ابتدا به صورت مسالمت آمیز حل و فصل میگردد، چنانچه موضوع اختلاف مورد تفاهم و توافق طرفین قرار نگرفت مراتب از طریق داوری حل و فصل خواهد شد. در این صورت هر یک از طرفین یک نفر را به عنوان داور انتخاب نموده و متعاقب آن داوران انتخابی‌ سر داور را گزینش می نمایند. تصمیم اکثریت برای طرفین لازم الاتباع خواهد بود. پرداخت هزینه داور اختصاصی بر عهده هر یک از طرفین می باشد و هزینه سر داور بالمناصفه توسط طرفین پرداخت می شود.

ماده 18 – سایر موارد :
در مواردی که در این قرارداد نسبت به آن ذکری به میان نیامده است طبق آئین نامه های مصوب شورایعالی بیمه، قانون بیمه و سایر قوانین جاری کشور عمل خواهد شد.


18-خدمات الکترونیکی بیمه ایران

از طریق لینک زیر می توانید به خدمات الکترونیکی بیمه ایران دست پیدا کنید:source : modirebimeh