دولت ایران آماده استفاده از بیت‌کوین در درون کشور می‌شود.

✅کوین هلمز، بخشِ اخبارِ بیت‌کوین دات کام:
دولت ایران مشغول پژوهش در مورد جنبه‌های اقتصادی و زیرساختی تدارک برای استفاده از بیت‌کوین در کشور است. به گفته وزراتخانه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات «قرار و مدارها» برای آماده کردن زیرساخت‌های لازم برای این ارز دیجیتال «در اولین فرصت ممکن» در حال انجامند.
✅طبق گزارش‌ها، امیر حسن دوایی، معاون وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، هفته گذشته در گفتگویی با روزنامه شرق گفت: «وزارتخانه فی‌الحال شماری مطالعه پژوهشی انجام داده که بخشی از تلاش‌های آن برای تدارک زیرساخت‌های لازم برای استفاده از بیت‌کوین در کشور است.»
او گفت این ارز رمزپایه دو جنبه دارد، اقتصادی و زیرساختی‌، و افزود که اتخاذ آن در ایران به نفع عمومی کشور خواهد بود. از او نقل کرده‌اند که: «ما به عنوان مرکز اصلی در ایران که به تحولات فن‌آوری کشور می‌پردازد مساله تدارک زیرساخت‌ها برای ارز جدید را بسیار جدی گرفته‌ایم. قرار و مدارها با سازمان‌های مربوطه برای فراهم کردن هر چه زودتر زیرساخت‌ها در انجامند.» (این گفته‌های آقای دوایی از انگلیسی بازترجمه شده‌اند-م)
✅گرچه بانک مرکزی ایران بازرگانی با بیت‌کوین را «غیرقانونی» می‌داند و این کار باعث شده کسب و کارهای محلی شوقی به استفاده از این ارز دیجیتال نداشته باشند، دولت تا بحال قانونی تصویب نکرده که مشخصا استفاده از بیت‌کوین به عنوان روش پرداخت را ممنوع کند. در عین حال، دولت ایران در حال تهیه مقررات پیشنهادی برای ارزهای دیجیتال است. بخش خبر وب‌سایت «بیت کوین دات کام» در ماه ژوئن از پیش‌نویس‌هایی گزارش داد که «مرکز ملی فضای مجازی» ایران آماده کرده است.
✅ساکنین ایران متکی به بیت‌کوین‌های محلی و همچنین بازار همتا به همتای مستقر در استرالیا به نام «کویناوا» هستند که خریداران و فروشندگان در ایران را در تماس با هم می‌گذارد بی‌این‌که مستقیما بیت‌کوین بفروشد یا بخرد. باضافه، گروه بیت‌کوین ایران در فیس‌بوک در حال حاضر با بیش از ۲۹ هزار عضو فعال است.