ورود به سایت ثبت نام در سایت فراموشی کلمه عبور
نام کاربری در این سایت می تواند هم فارسی باشد و هم انگلیسی

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  تاریخ عضویت
  2017/12/30
  نوشته ها
  24
  3
  عضو تایید شده

  ثبت شرکت کسبه جزء

  پیش از هر چیز ، لازم دانستیم به مناسبت موضوع ، راجع به کسبه جزء توضیحاتی ارائه نماییم و سپس وارد بحث اصلی شویم.شایان ذکر است شما عزیزان، در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در این رابطه می توانید با همکاران ما در ثبت شرکت کارا تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در این مرکز، با سال ها تجربه، آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.
  • کسبه جزء تاجر به شمار می آیند .

  تاجر در لغت به معنای بازرگان ، سوداگر و کسی که برای سود بردن خرید و فروش کند می باشد. در حقوق تجارت، به موجب ماده اول قانون تجارت، " تاجر کسی است که شغل معمولی خود را معاملات تجاری قرار بدهد ". چون معاملات جمع معامله به معنای دادوستد است، لذا بنابراین تعریف، کسی عنوان تاجر پیدا می کند که اولاَ ، دادوستدهای تجاری انجام دهد. ثانیاَ ، دادوستدهای تجاری، شغل عادی او باشد. علاوه بر آن لازم است که دادوستدها ، به نام و به حساب خود وی انجام شود. از کلمه شغل که به معنای حرفه، کسب و پیشه و صنعت و کاری است که شخص در زندگی برای خود انتخاب می کند، معلوم می گردد که شرط تاجر محسوب شدن شخص، تکرار دادوستدهای تجاری است و عرفاَ نیز کسی که کاری را به ندرت و گه گاه انجام دهد، شاغل به آن شناخته نمی شود. لازم نیست مبادرت به معاملات تجاری، شغل اصلی شخص باشد تا وی تاجر شناخته شود. مانند این که شغل اصلی و منبع مهم درآمد کسی، کشاورزی باشد و ضمناَ به عنوان شغل دوم به انجام معاملات تجاری نیز مبادرت نماید. چنین شخصی تاجر محسوب شده و تابع مقررات و قواعد تجاری خواهد بود.
  افراد حقیقی ذیل کسبه جزء محسوب می شوند :
  1- کسبه ، پیشه وران ، تولیدکنندگان و نظایر آن ها که میزان فروش سالیانه آنان از مبلغ یکصد میلیون ریال تجاوز نکند.
  2- ارائه دهندگان خدمات در هر زمینه ای که مبالغ دریافتی آن ها در قبال خدمات ارائه شده، در سال از مبلغ پنجاه میلیون ریال تجاوز نکند.
  فعالیت های کسبه ی جزء مستلزم ثبت در دفاتر امور صنفی محل فعالیت (ادارات بازرگانی) و کسب مجوز از ادارات اماکن محل فعالیت (نیروی انتظامی) است. شرکت های کسبه ی جزء وفق ماده ی 34 الحاقی مورخ 20/4/1313 به آیین نامه اجرایی ثبت شرکت های تجاری می توانند موضوع همکاری خود را بعنوان قرارداد بین دو یا چند نفر در دفاتر اسناد رسمی کشور ثبت نمایند.از طرفی فعالیت تجارتی کسبه جز نظیر مغازه ها،دکاکین و امور خدماتی و تاسیساتی تابع ضوابط و مقررات قانون نظام امور صنفی است که به عنوان فعالیت های زیر مجموعه وزارت بازرگانی،صنعت و معدن تعریف شده اند.
  مضافاَ این که ارتباط آن ها با اقشار جامعه و تردد عمومی افراد به محل ارائه این نوع فعالیت ها،ضرورت نظارت بر عملکرد اجتماعی(غیر تجارتی) آن ها را الزامی ساخته است از اینرو فعالیت های کسبه ی جزء مستلزم ثبت در دفاتر امور صنفی محل فعالیت (ادارات بازرگانی) و کسب مجوز از ادارات اماکن محل فعالیت(نیروی انتظامی) است.
  کلیه امور ثبتی و اداری خود را با اطمینان خاطر، به متخصصان متعهد و کاردان ثبت شرکت کارا بسپارید.
  کارا ثبت، بهترین موسسه ثبت تغییرات شرکت
+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

مجوز های ارسال و ویرایش