گواهینامه حلال

حلال چیست ؟

اساسا تمام آیتم های غذایی حلال هستند مگر آنهایی که به عنوان حرام شناخته شده اند که شریعت اعلام کرده ، شامل گوشت خوک ذبح نادرست، اتانول و مسکرات دیگر ، حیوانات گوشتخوار خون آلوده ومواد غذایی خطرناک دیگر .
بازار حلال نه تنها شامل محصولات غذایی و خدمات مواد غذایی، بلکه داروها، آرایشی و بهداشتی، محصولات مراقبت شخصی، حیوانات و خوراک طیور، گردشگری، پوشاک، بانکداری، امور مالی، و تدارکات می باشد .
موارد کاربردی دریافت نشان حلال


مواد غذایی :

تمام خوراکی، مواد اولیه، مواد، مواد افزودنی، مواد نگهدارنده، رب ها و سس ها، و همه مواد غذایی پخته نشده، پخته شده، تازه، منجمد، بسته بندی شده، آماده خوردن ، قنادی، لبنیات، کشاورزی، مواد غذایی دریایی، مواد غذایی سالم ، غذای کودک، مواد غذایی بومی، مواد غذایی ارگانیک ، مکمل ها و تمام انواع دیگر از محصولات است که به عنوان غذا در نظر گرفته و یا مورد استفاده در ساخت یک محصول غذایی از جمله مواد و ماشین آلات فرآوری و بسته بندی مواد غذایی.
نوشیدنی ها

تمام نوشیدنی ها شامل آب میوه ، سودا ، نوشیدنی های انرژی زا ، نوشیدنی های سلامتی ، شربت ، شیر ، آب و سایر نوشیدنی ها

سرویس های غذایی و هتلداری

شامل کلیه خدمات غذایی از قبیل هتل ها ، رستوران ها ، کافه ها ، فست فودها ، اسنک بار ، غذای بومی ، کترینگ ، غذاخوری و تمام انواع خدمات مواد غذایی

کشتارگاهها

کشتارگاه برای همه نوع گوشت از جمله گاو، بز، گاو وحشی، گوسفند، شتر، گوزن و همه حیوانات حلال گوشت دیگر و همچنین همه نوع از پرندگان از جمله مرغ، بوقلمون و دیگر پرندگان حلال.
دارویی

شامل همه نوع از دارو، دارو، واکسن، کپسول، قرص، شربت و همچنین ماشین آلات مورد استفاده برای پردازش و بسته بندی این محصولات است.
مکمل دارویی

شامل انواع مکمل ها ، ویتامین ها ، مکمل ها ، مواد ارگانیک و غیره در قالب قرص ، کپسول ، شربت و سایر فرم های مکمل های دارویی مصرفی
آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی

همه نوع لوازم آرایشی و محصولات آرایشی، مراقبت از پوست، مراقبت از صورت، مراقبت از بدن، مراقبت از مو، عطر و غیره برای خانم ها و آقایان

غدای حیوانات

غذا و دانه برای انواع طیور و حیوانات

سبک زندگی

محصولات سبک زندگی به طور عمده پوشش مد اسلامی برای خانم ها و همچنین مردان، نساجی و پوشاک چرم، و مصرف کننده و سبک زندگی سایر محصولات و لوازم جانبی.

بانکداری و امور مالی

شامل بانکداری اسلامی، تکافل (بیمه)، صکوک (اوراق قرضه) و انواع دیگری از محصولات مالی اسلامی و خدمات

جهانگردی

گردشگری حلال را پوشش می دهد : خطوط هوایی، هتل ها و مقصد . همچنین شامل گردشگری پزشکی حلال که به طور عمده بیمارستان ها و درمانگاه و همچنین دارویی حلال و دارو هایی که توسط این موسسات استفاده می شود را پوشش می دهد.

تدارکات

برای نگه داشتن حلال محصول، از مزرعه تا چنگال، i.e، از منبع به مصرف کننده، حمل و نقل، ذخیره سازی، توزیع، بنادر و فرودگاه ها آن را پوشش می دهد.
چرا گواهینامه حلال نیاز است ؟

حلال؛ تضمین کیفیت، بهداشت و ایمنی .
حلال؛ واجب برای مسلمانان – ترجیحی توسط غیر مسلمانان.
حلال؛ نام ونشان تجاری شناخته شده بین المللی .
حلال؛ 1.7 میلیارد مصرف کنندگان تقاضا در سراسر جهان.
حلال؛ یک تقویت کننده فروش، 3 تریلیون دلار بازار جهانی دارد .
حلال؛ الزامی برای ورود محصول به کشورهای مسلمان.
حلال؛ حذف موانع غیر تعرفه.
حلال؛ USP به محصولات بازار به مصرف کنندگان حلال.
حلال؛ انتقال مسئولیت تولید کننده به عرضه حلال
حلال؛ ارزش بخشیدن به محصول .
حلال؛ افزایش ضریب اطمینان مصرف کننده .
حلال؛ مزایای دنیوی و اخروی ..