آکواریوم کیش: جزیره کیش زیباترین جزیره ایران، با وجود جاذبه های فراوان تفریحی و سیاحتی، همواره به عنوان یکی از مقاصد توریست ها و گردشگرها انتخاب می شود. وجود سواحل متعدد، آبهای نیلگون خلیج فارس، پارک های آبی، هتل ها و مراکز اقامتی با بالاترین درجه کیفی و آب و هوای پاک و مناسب این منطقه، باعث شده تا تور کیش به یک مسیر پرتردد تبدیل شود.

اما یکی دیگر از جاذبه های گرشگری کیش، که باعث می شود تا تور ارزان کیش بسیار پرطرفدار باشد، آکواریوم کیش است که بیش از 70 نوع ماهی کمیاب و زینتی و گونه های مختلف آبزیان در این آکواریوم وجود دارد. تنوع آبزیان در خلیج فارس بسیار گسترده است، جمع آوری این موجودات در آکواریوم کیش و در دو قسمت مجزای آب شیرین و شور، این امکان را به شما می دهد تا موجودات دریایی مختلف را از نزدیک مشاهده کنید.

کسانی که به دنیای زیرآب بسیار علاقه دارند می توانند از این مجموعه و از گیاهان دریایی و موجودات مختلف حیرت آور، دیدن کنند و لذت ببرند. این مجموعه شامل ماهیان آب شور و شیرین، خزندگان ایران جهان مانند مار و تمساح، پرندگان کمیاب جهان، پستانداران تاکسیدرمی شده و دیرینه شناسی می باشد. همچنین اولین آکواریوم باظرفیت 20هزار لیتر که مخصوص آب های شیرین است در این مجموعه ساخته شده است.

آکواریوم کیش فضای بسیار مناسبی است برای مشاهده ماهی ها و زندگی زیر دریا، به خصوص برای کسانی که ترس از غواصی دارند. حدود پنجاه هزار لیتر از آب های این اکواریوم به کوسه ها اختصاص داده شده است.
از آنجایی که این مجموعه بسیار جذاب و پرطرفدار است، سالانه نزدیک به یک میلیون گردشگر را به سمت خود می کشاند تا بتوانند از پشت شیشه و آب های زلال این مجموعه انواع ماهیان رنگارنگ که در این مجموعه زندگی می کنند، را مشاهده کنند.
آکواریوم کیش، داخل ساختمان کانون هنر کیش که در خیابان فردوسی و جنب بوستان آهوان، قرار گرفته است. اگر کیش را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردید، بازدید از این مججموعه شگفت انگیز را از دست ندهید.