🔺چهارسال پیش، جیمی چن، یک شغل پردرآمد یعنی مدیری در یکی از بخش‌های فیسبوک را ترک کرد تا پروپل (Propel) را راه‌اندازی کند، آنچه که او خودش «شرکت نرم‌افزاری ضد فقر» می‌نامد.

🔺این استارت‌آپ در سال ۲۰۱۶ نرم‌افزاری منتشر کرد که در آن دریافت‌کنندگان کوپن غذا (کوپنی که دولت برای افراد کم‌درآمد منتشر می‌کند) می‌توانند به راحتی حساب‌هایشان را چک کنند و دیگر نیازی به تماس تلفنی یا نگه داشتن رسیدهای کاغذی نداشته باشند.

🔺امروز یک میلیون دریافت‌کننده کوپن غذا در آمریکا از پروپل استفاده می‌کنند. این استارت‌آپ ویژگی‌هایی مانند دستور غذاهای سالم، ابزار بودجه‌بندی و فرصت‌های شغلی را هم به کاربران نشان می‌دهد.

🔺پروپل یک شرکت نوپاست که تنها ۱۱ کارمند دارد و جالب این که دو نفر از همین کارکنان، در گذشته دریافت‌کننده کوپن غذا بوده‌اند. والدین جیمی چن، زمانی که او چهار ساله بوده از چین مهاجرت کرده‌اند. چن تحصیلاتش را در دانشگاه استنفورد به پایان رساند.

🔺پروپل همچنین ۵.۲ میلیون دلار از سرمایه‌گذارهایی مانند اندرسون هورویتز، شرکت سرمایه‌گذاری سیلیکون‌ولی و شبکه امیدیار که روی اهداف اجتماعی متمرکز شده، دریافت کرده است.