طی مصاحبه‌ی مجله‌ی تایمز با جک دورسی، مدیرعامل توییتر، وی عنوان کرد روزی خواهد رسید که جهان در واحد پول به اتحاد برسد و آن ارز جهانی، بیت‌کوین خواهد بود.
دورسی در این مصاحبه گفت:
جهان در نهایت به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت هم روزی تنها یک ارز واحد خواهد داشت. من به‌شخصه باور دارم که آن ارز واحد بیت‌کوین خواهد بود.
دورسی انتظار دارد که پیش‌بینی‌اش طی ۱۰ سال آینده به واقعیت تبدیل شود. این نخستین باری نیست که دورسی این ارز جنجالی را تأیید کرده است. وی در طول گزارش اسکوئر در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۷ گفت:
ارز دیجیتال فرصتی است تا بیشتر مردم بتوانند به یک سیستم مالی دسترسی پیدا کنند.
بیت‌کوین که روی شبکه‌ای مجازی از رایانه‌ها اجرا می‌شود، راهکاری برای مبادله‌های پول به روشی کم‌هزینه و دور زدن نظارت بانک‌ها و دولت‌ها بر تراکنش‌های مالی است.
شرکت اسکوئر از ابتدای سال ۲۰۱۸ تلاش کرده است تا خدمات استفاده از بیت‌کوین را به مشتریان خود عرضه کند. در ماه نوامبر ۲۰۱۷ و چند هفته قبل از اینکه بیت‌کوین به بالاترین رقم خود یعنی ۲۰ هزار دلار برسد، اسکوئر اعلام کرد که به بعضی از کاربرانش اجازه خواهد داد بیت‌کوین را در اپلیکیشن Cash App خرید و فروش کنند. در ژانویه‌ی سال جاری، این شرکت اعلام کرد که در حال گسترش این امکان جدید برای بیشتر کاربرانش است.
مجموعه مقالات بیت‌کویندورسی به تحلیل‌گران گفت:
کاربرد بیت‌کوین برای ما در خرید و فروش خلاصه نمی‌شود. ما به‌طور جدی باور داریم که این تکنولوژی برای صنعت ما بسیار متحول‌کننده است و می‌خواهیم به سریع‌ترین شکل ممکن آن را یاد بگیریم.
دورسی در گفتگویش با تایمز خاطر نشان کرد که مشکلاتی در خصوص فراگیر کردن این ارز وجود دارد:
بیت‌کوین پرهزینه است و روندی آهسته داردِ اما همان‌طور که مردم بیشتر و بیشتر به سمت آن می‌روند، مشکلات فعلی برطرف خواهد شد. از طرفی فناوری‌های جدیدتری وجود دارند که می‌توانند تولید بلاک‌چین کنند و سطح دسترسی به بیت‌کوین را افزایش دهند.
آیا شما نیز با جک دورسی هم عقیده هستید؟

https://www.zoomit.ir/2018/3/27/2700...ngle-currency/