بعد از آن که تلگرام، از امکان جدیدش یعنی ساخت «کانال» رونمایی کرد، رفته رفته تبدیل شد به یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ایرانیان در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی!
حالا با این که تاریخچه کانال تلگرام چه بوده و چه کار باید کنیم تا یک کانال موفق تلگرام داشته باشیم کاری نداریم! مخاطب این مقاله کسی‌ست که یک «کانال تلگرام» دارد و می‌خواهد که:

  1. پست‌هایش را از قبل آماده کند.
  2. تاریخ و ساعت درج آن‌ها را مشخص کند.
  3. و در نهایت منتظر باشد تا هر پست، در تاریخ و ساعت معین شده به صورت خودکار درج شود.

برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید. با «درج خودکار پست در کانال تلگرام» همراه باشید:
1) KUKU.io

وارد وب‌سایت KUKU.io شوید.
صفحه نخست KUKU.io 2) ثبت‌نام یا ورود با گوگل

گوشه راست بالا، گزینه login را می‌بیند. بر روی آن کلیک کنید. در Pop-Up باز شده یا گزینه Sign-Up را انتخاب کنید و یا با حساب گوگل‌تان وارد شوید. خب ما کار راحت‌تر را می‌کنیم و با حساب گوگل خود وارد می‌شویم.


3) افزودن کانال تلگرام به KUKU

بعد از login کردن با صفحه رو به رو مواجه می‌شوید.

برای اضافه کردن کانال تلگرام‌تان، باید بر روی آن مربع که وسط آن یک به اضافه (+) است کلیک کنید، تا با انتخاب‌های زیر رو به رو شوید:
متصل کردن KUKU به اکانت شبکه‌های اجتماعی‌مان کانال تلگرام را انتخاب کنید. تا وارد صفحه زیر شوید:

در قسمت Channel name، لینک کانال تلگرام خود را قرار دهید. دقت کنید که کانال تلگرام شما نباید Private باشد. برای مثال ما test_Modir_TV را در این باکس قرار می‌دهیم:

گزینه next را انتخاب کنید و وارد مرحله دوم شوید. مرحله دوم از شما می‌خواهد که یک ربات بسازید. بسیار خب، فعلا با سایت KUKU کاری نداریم و به سراغ تلگرام می‌رویم. برای این کار، از ربات Bot Father استفاده کنید. آی دی این ربات، «@BotFather» می‌باشد. وارد این بات که شدید، گزینه /newbot را انتخاب کنید.
شروع کار با Bot Father بعد از آن، نام ربات جدیدتان را انتخاب کنید.
انتخاب نام ربات حالا باید یک Username برای ربات خود درست کنید. دقت کنید که نام کاربری شما حتما باید به «bot» ختم شود. مثلا: «Modir_TV_bot»

تبریک می‌گوییم! ربات آماده‌ست. حالا برویم تا این ربات جدید را تبدیل کنیم به ادمین کانال‌مان. قبل از هر چیز، User ربات را کپی کنید (مثلا برای ما شد: @Modir_TV_bot).
خب حالا بروید در قسمت administrators کانال‌تان، گزینه new admin را انتخاب کنید. یوزر ربات را که کپی کرده بودید، Paste کنید. و انتخابش کنید. حالا این ربات تبدیل شد به یکی از ادمین‌های کانال‌تان. نگران نباشید، سازنده (Creator) کانال شما هستید و به راحتی می‌توانید در هر زمان که خواستید، این ربات را از ادمین بودن دربیاورید.
افزودن ربات به عنوان ادمین کانال تلگرام حالا برمی‌گردیم به Bot Father. در پیام آخری که برایتان فرستاد، قسمتی هست که Token ID ربات شما را مشخص کرده (با این عنوان: Use this token to access the HTTP API).
عبارت Token ID را کپی کنید.

حالا برمیگردیم به KUKU.io. در بخش Your token id، آن چه که در مرحله قبل کپی کرده بودید را Paste کنید و در پایان، بر روی گزینه Connect کلیک کنید. تبریک می‌گوییم، کانال تلگرام شما با KUKU همگام شد!
همگام شدن کانال تلگرام و KUKU

درج خودکار پست کانال تلگرام در تاریخ دلخواه - بخش اول - شبکه مدیران Modir TV