نام اختراع و مخترع که می آید ناخودآگاه ذهنمان به سمت نوابغی چون توماس ادیسون، هنری فورد، الکساندر بل، انیشتین و ده ها فرد برجسته دیگر می رود که تغییراتی عظیم در زندگی ما ایجاد کردند اما این روزها با گسترش دسترسی انسان به اطلاعات، مواد و دانش، هر کسی می تواند سهمی اندک در رشد سطح کیفی جامعه بشری داشته باشد.
براساس China Daily، سال گذشته، 210 هزار پتنت اختراع در این کشور به ثبت رسیده که نسبت به سال 2011 با رشد 25 درصدی همراه بوده است. در این مطلب قصد داریم ساخته های ساده و گاهی پیچیده برخی از افراد کاملا عادی در چین را بررسی کنیم.
با دیجیاتو همراه باشید.

10 سال طول کشید تا هی لیانگ، وسیله نقلیه مخصوص خودش را بسازد. این موتور چمدانی 12 مایل بر ساعت حرکت می کند و با هر بار شارژ 30 الی 40 مایل راننده را پیش می برد.


تائو ژیانگلی با استفاده از ضایعات آهنی و سیم هایی که از فروشگاهی دست دوم با قیمت 49 هزار دلار خریداری کرده است، روباتی بزرگ اندام ساخته. وی پس از تکمیل آن متوجه می شود روبات به قدری بزرگ است که نمی تواند آن را به حالت عادی از خانه اش بیرون ببرد!


آبولاجون تقریبا 1300 دلار خرج کرده تا این موتورسیکلت 2.3 متری را بسازد. 272 کیلوگرم وزن دارد و می تواند حداکثر تا سرعت 40 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.


این کشاورز چینی، 5 ماه زمانش را صرف کرده تا زیردریایی نارنجی رنگی که می بینید را بسازد که اتفاقا به صورت موفقیت آمیزی در دریاچه محل اقامت وی تا عمق 9 متری نفوذ کرده.


پشت این تراکتور، 12 جاروی چرخان وجود دارد که وظیفه خاکروبی خیابان های شهر کوچک موهه را به عهده گرفته.


کشاورز و نظامی سابق. بنابراین بعید نیست وی بخواهد 6450 دلار هزینه کند تا تانک شخصی خودش را داشته باشد.


لیو فولانگ یک ماشین چوبی الکترونیکی ساخته که تقریبا 32 کیلومتر در ساعت حرکت می کند. برای یک تجربه خانگی این رقم بسیار بالاست.


این هم آقای ژانگ وویی که در تصویر ابتدای مطلب درون زیردریایی اش بود. چمباتمه زده و خیره به دوربین نگاه می کند.


یانگ زونگفو یک گلوله تقریبا 6 تنی ساخته که انحصارا برای شرایط خطرناک مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه اش نگه داری از شخصی است که درون آن جای خودش کرده. این عکس زمانی گرفته شده که توپ آقای زونگفو با موفقیت آزمایش های سختش را پشت سر گذاشته.


لی یانگلی سال ها پیش این دوچرخه دایره مانند را طراحی کرد و همان زمان لقب "بهترین وسیله نقلیه جهان" را به آن داد!


ژانگ ژوئلین پیش از تست هواپیمای دست سازش درون آن نشسته و نمی داند که آیا زحمات چندین ماه گذشته اش جواب خواهند داد یا خیر.


تیان شنگینگ، آهنگر 55 ساله در حال تنظیم پره های هلو کوپتر دست سازش است.


سان جیفا در حال تکان دادن یک تکه از ساختمان در حال ساختش. وی 32 سال قبل در حادثه ای ساعد هر دو دستش را از دست می دهد. از آن جایی که توانایی تهیه جایگزین های پروتزی و مصنوعی را نداشت، برادر زاده هایش را مجبور می کند که برایش با استفاده از آهن و پلاستیک، دست مصنوعی بسازند.


مکانیک 49 ساله ای که نامش Wu است، در حال ساختن قطعات جدید برای ربان زرد رنگش است.


و بالاخره شانه دست ساخت از جنس ساز موسیقی.


هواپیمای شخصی؟ چرا که نه. این کشاورز 58 ساله به هیچ رویایی نه نمی گوید.


ژانگ یالی 49 ساله، این وسیله عجیب و غریب که اسمی هم نمی توان برایش انتخاب کرد را در سوله ای می چرخاند.


شو منشنگ هم مزرعه دار و ایده پرداز دیگری است که به فکر تولید محصولات بزرگ و گران قیمت با صرف کمترین هزینه است.


دینگ شیلو، تعمیرکار ماشین است و روی سطح یخ زده یک دریاچه آزمایش پرواز می کند.


دوچرخه ای که در رودخانه هم شناور می شود. جالب به نظر می رسد.


گائو هانجیه در حال نصب پره های هلی کوپترش است. به نظر می رسد وقتی که حوصله چینی ها سر می رود به فکر ساخت هلی کوپتر و هواپیما می افتند.


و البته زیردریایی را هم به لیست بالا اضافه کنید.


یانگ یود یک توپخانه دست ساز دارد. البته معلوم نیست این وسیله را برای چه امری به کار می گیرد.


شو منشنگ سوار بر یک پرنده ی بسیار سبک آماده تست پرواز است.


اوج تنبلی را در این تصویر می بینید. وو یولو یک روبات را برای حمل و نقل خودش در مزرعه به کار گرفته که اتفاقا خیلی هم آرام حرکت می کند.


تائو ژینگلی پس از اینکه گشت و گذاری در یکی از رودخانه های اطراف محل اقامتش می زند، سر از زیر دریایی اش بیرون می آورد.


متاسفانه هلی کوپتر این جوان 22 ساله به اندازه قبلی ها زیبا و خوش ظاهر نیست ولی به هر حال نظرات زیادی را به سمت خود جلب کرده.


ماشین فرمول 1، آن هم دست ساز؟ به نظر فوق العاده خطرناک است اما ژائو ژیوگو با آن می تواند تا 180 کیلومتر در ساعت براند.


یک زیردریایی کوچک اندام دیگر که در این تصویر هنوز تکمیل نشده.


یو جون تصمیم دارد که هلی کوپتر دست سازش را در محل زندگی اش آزمایش کند.30 اختراع ساده که توسط مردم عادی در چین صورت گرفته - دیجیاتو